Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Akcesoria niezbędne przy montażu oświetlenia ogrodowego - o czym musisz pamiętać?

Akcesoria niezbędne przy montażu oświetlenia ogrodowego - o czym musisz pamiętać?

 

Oświetlenie zewnętrzne sprawia, że korzystanie z posesji po zmroku jest bezpieczne i komfortowe. Warto zadbać o prostą i przyjemną obsługę. Wybierając nowoczesne akcesoria do podłączania i sterowania instalacją oświetleniową możesz zapewnić sobie wysoki komfort i bezproblemowe korzystanie z lamp zewnętrznych, które znajdziesz w ofercie prolamp.pl.

 

Transformatory – podstawa nowoczesnego systemu oświetleniowego

Wzbogacając instalację zewnętrzną o transformator, można w bezpieczny sposób zmienić układ napięcia i prądu przemiennego z 230 V na wystarczające 12 V. To rozwiązanie pozwala na cieszenie się z wieczornych iluminacji bez żadnego zagrożenia.

Transformatory należy umieścić tuż przy gniazdku elektrycznym. Można je montować na zewnątrz budynku, dlatego nie ma konieczności prowadzenia kabli przez cały dom. Nowoczesne modele są wzbogacone m.in. o timer, który umożliwia ustawienie czasu pracy oświetlenia czy w czujnik zmierzchu, który aktywuje lampy niskie, średnie i wysokie, gdy robi się ciemno.

 

Konektory – prosta instalacja oświetlenia ogrodowego

Wykorzystując konektory przy instalacji lamp ogrodowych, sprawiasz, że cały proces jest jeszcze łatwiejszy. Nie ma tutaj konieczności bezpośredniego kontaktu z instalacją, co jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Działanie konektorów oparte jest na prostych mechanizmach: przykręcania i zaciskania. Pozwala to na łączenie transformatorów z kablem czy kabla z oprawą.

 

Kable – dedykowane do Twojej instalacji

Dobieraj kable dopasowane do instalacji, jaką tworzysz. Pierwszym, co musisz zrobić jest rozplanowanie ułożenia opraw na całej posesji. Dzięki temu przed pójściem do sklepu będzie już wiadomo, czy potrzebujesz 25 m czy 200 metrów kabla.

Dużym udogodnieniem jest zainwestowanie w rozwiązania regenerujące samoistnie powierzchnię po wyciągniętych konektorach, które umożliwiają swobodne przepinanie lamp z miejsca na miejsce, bez wywoływania zakłóceń w całej instalacji ogrodowej.

 

Czujniki ruchu – oświetlenie na życzenie

Nieocenionym rozwiązaniem w każdym ogrodzie są czujniki ruchu, które aktywują się, gdy przechodzisz przez posesję lub wjeżdżasz na jej teren samochodem. Dyskomfort związany z szukaniem ścieżek i podjazdu po zmroku znika. Nie trzeba szukać włącznika lamp, tylko automatycznie się uruchamiają, gdy są faktycznie potrzebne. Jest to również bardzo dobry straszak na intruzów.

 

Zdalne odbiorniki – nowoczesne sterowanie oświetleniem

Możesz pogrupować lampy i zarządzać nimi w niezależny sposób, nawet na odległość. Sterowanie odbywa się za pośrednictwem pilota lub specjalnej aplikacji. Możesz uruchomić oświetlenie w danym momencie, gdy chcesz np. wyeksponować konkretny fragment ogrodu. Dzięki nowoczesnej technologii Twój ogród będzie jeszcze bardziej funkcjonalny, a Ty zachowasz nad nim pełną kontrolę.

 

Wzbogać wysokiej jakości lampy ogrodowe o przydatne akcesoria!

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wachlarz lamp o różnej wysokości, które sprawdzą się w ogrodach klasycznych, jak i nowoczesnych. Wzbogacając je o przydatne i praktyczne akcesoria możesz zaplanować oświetlenie, które będzie realizowało Twoje potrzeby.

 

>> Przeczytaj również: Trendy ogrodowe w bieżącym roku. Inspiracje, dzięki którym stworzysz modny ogród

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email