Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak dobrać optymalną wysokość lampy ogrodowej?

Jak dobrać optymalną wysokość lampy ogrodowej?

 

Wysokość jest jedną z cech lampy, na jaką klienci zwracają uwagę dokonując konkretnego wyboru. Ma ona wpływ na charakter, jaki oświetlenie wprowadzi do ogrodu. Im niższa jest lampa, tym można utworzyć bardziej romantyczny klimat na zewnątrz.

 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie warto umieścić lampy niskie, średnie, a gdzie wysokie,
  • jaka jest najlepsza wysokość lamp ogrodowych.

 

Lampy żeliwne w ofercie Prolamp.pl – jaką mają wysokość?

 

W naszym sklepie dzielimy lampy pod względem wysokości na:

  • lampy niskie – mają od 40 do 170 cm wysokości;
  • lampy średnie – mają od 115 do 280 cm wysokości;
  • lampy wysokie – mają od 220 do 350 cm wysokości;

 

Lampy niskie – eleganckie i pełne uroku

 

Stylizowane, niskie lampy ogrodowe są niezwykle urocze i eleganckie, dostarczają światło na niewielkiej, kameralnej przestrzeni. Idealnie sprawdzają się do podświetlania krzewów ozdobnych czy oświetlenia alejek ogrodowych oraz drogi wjazdowej. Rozmieszczając je równomiernie w ogrodzie, można uzyskać wyjątkową kompozycję znakomicie prezentująca się zarówno w dzień, jak i po zmroku.

 

Lampy średnie – efektowne i trwałe

 

Oferta lamp średnich jest skierowana do wymagających klientów, którzy chcą dodać niesamowitego uroku do zielonej przestrzeni ogrodowej. Umieścić je można w ogrodzie, na tarasie, a także w parku. Nasze propozycje charakteryzują się klasycznym i stylowym wzornictwem.

 

Lampy wysokie – stylowe oświetlenie parkowe

 

Na bardzo dużym terenie, takim jak park czy przestrzeń miejska najlepiej sprawdzają się latarnie żeliwne. Możesz wykorzystać je również w rozległym przydomowym ogrodzie. Pozwalają na utworzenie romantycznej atmosfery po zmroku, wprowadzają aurę tajemniczości, a jednocześnie gwarantują podwyższenie poziomu bezpieczeństwa na terenach miejskich. Zapewniają odpowiednią widoczność, a dzięki estetycznym walorom podkreślają piękno przestrzeni.

 

Gdzie ustawić lampy o konkretnej wysokości?

 

Stawiając na lampy niskie z czworokątnym kloszem, zyskujesz oświetlenie ścieżek ogrodowych oraz ciągów komunikacyjnych w ogrodzie. Takie lampy mogą pełnić także typową funkcję dekoracyjną. Pojedynczą lampę możesz umieścić pod krzewem, w celu jego wyróżnienia i podkreślenia po zmroku. Wprowadzisz w ten sposób niesamowitą atmosferę do ogrodu.

Lampy średnie z sześciokątnym kloszem także można wykorzystać do oświetlenia ścieżek ogrodowych. Trzeba jednak dobrać taką wysokość, aby nie znajdowała się na wysokości wzroku osób korzystających z ogrodu czy podróżujących samochodem. Efekt oślepiający jest bardzo niekorzystny.

Lampy wysokie z sześciokątnym kloszem rzadko kiedy umieszczane są w klasycznych przydomowych ogrodach, ponieważ nie ma możliwości ich prawidłowego wyeksponowania i zaprezentowania posiadanych funkcji. Mogą jedynie wywołać efekt przytłoczenia, zdominują krajobraz, a nie jest to polecane rozwiązanie. Znacznie lepiej sprawdzają się na skwerach, w parkach oraz w innych przestrzeniach miejskich.

 

Inne spojrzenie na temat wysokości lamp ogrodowych i ich rozmieszczenia znajdziesz w artykule: Wysokość lamp ogrodowych a miejsce ich instalacji.

 

>> Przeczytaj również:

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email