Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak efektownie oświetlić rabaty ogrodowe?

Jak efektownie oświetlić rabaty ogrodowe?

 

Na piękny wygląd ogrodu wpływ ma wiele czynników, zarówno efektowna roślinność, jak i znakomicie dobrane oświetlenie. Właśnie dzięki temu ostatniemu aspektowi masz szansę podkreślić piękno otoczenia, uwydatnić barwę roślin i podkreślić wyjątkowość działki, nawet po zmroku.

 

O czym warto pamiętać wybierając oświetlenie do ogrodu?

Najważniejsze przy wyborze i instalacji oświetlenia ogrodowego jest bezpieczeństwo. System musi działać sprawnie, być niezawodny, profesjonalnie zamontowany. Przede wszystkim należy lampy podłączyć do oddzielnego obwodu, który będzie się kontrolowało przy pomocy dwóch włączników: nadmiarowo-prądowego i przeciwporażeniowego.

Bardzo wygodne jest, gdy oświetleniem ogrodowym możesz sterować z wnętrza domu. Masz wtedy możliwość uruchamiania i wyłączania go w bardzo komfortowy sposób.

Oświetlenie ogrodowe może składać się z kilku obwodów oświetleniowych, a każdy z nich można dopasować do innego aparatu sterującego. Jeżeli wybierzesz lampy niskoprądowe, można dołączyć do nich transformatory i dodatkowe bezpieczniki. Oświetlenie zewnętrzne zwykle ma napięcie 12, 24 czy 230 V.

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów dotyczących instalacji oświetlenia ogrodowego, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem: 4 aspekty istotne przy wybieraniu oświetlenia ogrodowego.

 

Dekoracyjne oświetlenie rabat. Jak wykonać je prawidłowo?

Projekt ogrodu, a w szczególności rabat ogrodowych powinien uwzględniać dobranie lamp, które pod względem kształtu kloszy i wysokości pasują do zastosowanej roślinności. W naszej ofercie znajdziesz lampy niskie, średnie i wysokie, dlatego masz szansę znaleźć rozwiązania, które pod każdym względem będą dostosowane do Twoich potrzeb.

Bardzo dobrze wygląda na rabatach ogrodowych oświetlenie punktowe. Można ustawić je w rzędach, półkolu, tak jak wolisz. Utworzone z lamp kompozycje będą dzięki temu spełniały zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową, oświetlając w znakomity sposób przestrzeń. Uda się wyróżnić w ten sposób wybraną przestrzeń, z której jesteśmy wyjątkowo dumni.

Na rabatach ogrodowych zawsze bardzo dobrze wyglądają niskie, jak i lampy średnie mające od 40 do 115 cm wysokości. Umożliwią zaakcentowanie najbardziej efektownych roślin, np. kolorowych kielichów kwiatów czy klombów. Rozświetlone ciemną nocą będą wyglądały bardzo tajemniczo, a jednocześnie romantycznie.

Małe lampy ogrodowe, m.in. lampa niska z kloszem w kształcie kuli i słupkiem N1 można umieścić tak naprawdę na każdym fragmencie rabaty. Rozwiązanie daje odpowiednio dużo światła, a jednocześnie wygląda estetycznie.

 

Dekoracyjne oświetlenie ogrodowe

Elektryczne lampy stojące, które znajdziesz w ofercie prolamp.pl umożliwiają stworzenie fantastycznych kompozycji, które przyciągają uwagę. Z pomocą naszych produktów i porad wiesz, jak praktycznie oświetlić alejki parkowe oraz jak wykonać oświetlenie alejek ogrodowych oraz drzewek ozdobnych w przydomowym ogrodzie.

Wybierając modele dostosowane do Twojej przestrzeni ogrodowej możesz przygotować spójną kompozycję, która będzie robiła niesamowite wrażenie.

 

>> Przeczytaj również: Inspiracje które pomogą Ci zaaranżować w wyjątkowy sposób ogród

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email