Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Mroczne części ogrodu - jak wprowadzić do nich światło?

Mroczne części ogrodu – jak wprowadzić do nich światło?

 

W każdym ogrodzie są zakamarki, które wymagają dodatkowego doświetlenia, aby po zmroku prezentowały się równie pięknie co za dnia. Możesz osiągnąć zadowalający efekt, jeżeli zastosujesz odpowiednie lampy. 

 

Jak dobrze oświetlić ogród?

Oświetlenie ogrodu jest bardzo ważne pod względem estetycznym, jak i praktycznym. Umożliwia uatrakcyjnienie przestrzeni zewnętrznej, co wpływa pozytywnie na odbiór całego domu. To dzięki oświetleniu po zmroku widoczne są wybrane punkty, takie jak numer posesji, furtka czy drzwi wejściowe.

Oświetlenie wprowadza do przestrzeni ogrodowej spore ułatwienie w zakresie przemieszczania się po nim, gdy jest ciemno. Każdy czuje się bezpiecznie, ponieważ dokładnie wie, dokąd zmierza. Każda strefa ogrodu wymaga jednak innych lamp i trzeba zdać sobie z tego sprawę, że konieczne jest przygotowanie profesjonalnego projektu oświetlenia. Tylko wtedy uda się osiągnąć zadowalające rezultaty.

Oświetlenie ogrodowe nie może oślepiać, zakłócać snu, a jednocześnie powinno dodawać uroku przestrzeni. Uda się stworzyć zaczarowany ogród, w którym z wielką przyjemnością spędzało będzie się każdą wolną chwilę zarówno w dzień, jak i w nocy.

 

Gdzie niezbędne jest oświetlenie w ogrodzie?

Najwięcej światła musi znajdować się przy furtce i drzwiach wejściowych. Te miejsca w ogrodzie należy oświetlić z bardzo dużą starannością. Przy drzwiach wejściowych warto zastosować kinkiety. W naszej ofercie do wyboru jest klosz 4-kątny, klosz 6-kątny lub klosz kula. Pięknie w stylizowanym ogrodzie będzie wyglądał także klosz miedziany. W przypadku chęci doświetlenia furtki, bardzo dobrze sprawdzą się niskie lub średniej wysokości lampy stojące.

Wymagane jest bardzo dobre oświetlenie także wszystkich alejek komunikacyjnych w przestrzeni ogrodowej. Bardzo dobrze sprawdzą się w tej roli lampy niskie i średnie, które stworzą fantastyczną kompozycję dostarczającą odpowiednią ilość światła. Zasilane energią elektryczną pozwalają na sterowanie oświetleniem w niezawodny sposób. Mają szereg zalet, które zauważysz w trakcie użytkowania. Wśród naszych propozycji dostępne są modele tradycyjne, jak i nowoczesne z kloszami w kształcie kuli.

 

Jak efektownie podświetlić rośliny w przestrzeni ogrodowej?

Nie zapominaj o wyeksponowaniu poprzez oświetlenie roślin zasadzonych w przestrzeni ogrodowej. Należy to zrobić w umiejętny sposób. Powinny być widoczne także po zmroku, aby podkreślały urodę zaaranżowanych terenów zewnętrznych. Popularnym rozwiązaniem jest stosowanie niskich lamp stojących lub w wariantach wyższych, gdy trzeba rozświetlić przestrzeń pod drzewami.

Musisz pamiętać, aby w przypadku podświetlania roślin i skalniaków nie przesadzić z ilością punktów świetlnych. Uwagę mają przecież zwracać rośliny, a nie same lampy. Należy zaplanować tę aranżację w bardzo subtelny sposób.

 

Projekt oświetlenia ogrodowego

Projektując oświetlenie ogrodowe wybieraj rozwiązania trwałe, odznaczające się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Stawiaj na lampy, które umożliwiają skuteczne rozświetlenie przestrzeni ogrodowej i wprowadzają światło do mrocznych punktów.

 

>> Przeczytaj również: Dlaczego latarnie miejskie mają tak duże znaczenie? Jak powinna być oświetlona ulica oraz park?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email