Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Na co trzeba zwrócić uwagę przygotowując projekt oświetlenia parkowego?

Na co trzeba zwrócić uwagę przygotowując projekt oświetlenia parkowego?

 

Latarnie żeliwne są nieodłącznym elementem krajobrazu każdego parku oraz skweru. Umożliwiają bezpieczne korzystanie z terenów zielonych po zmroku, a także sprawiają, że przestrzeń prezentuje się w niezwykle urokliwy, nieco tajemniczy sposób. Wybierając efektowne oświetlenie parkowe możesz wpłynąć na pozytywny odbiór parku.

 

Kilka warunków, jakie musisz spełniać oświetlenie parkowe

Wśród najważniejszych kryteriów, o których trzeba pamiętać projektując oświetlenie parkowe można wymienić:

  • energooszczędność,
  • odporność na działanie warunków atmosferycznych,
  • prosty montaż,
  • estetyczny wygląd,
  • sprawność.

Jeżeli wybrane latarnie parkowe spełnią wszystkie te cechy, oświetlenie będzie niezawodne, pomocne dla wszystkich użytkowników parku, a przede wszystkim nada przestrzeni urokliwego charakteru.

Dobrze jest również zaplanować zakup oświetlenia wykonanego z wysokiej jakości materiałów. Takie znajdziesz w ofercie prolamp.pl. Proponowane lampy są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dzięki temu, że są zasilane energią elektryczną jest możliwość sterowania oświetleniem bez najmniejszych problemów. Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i prosty montaż są dodatkowymi atutami.

 

Subtelne i przyjemne dla oka oświetlenie parkowe

W parku nie potrzebne jest oświetlenie aż tak jasne jak przy ulicach, gdzie widoczność ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników ruchu drogowego. Oświetlenie w parku może być nieco przytłumione, co pozwoli na zbudowanie wyjątkowego klimatu. Idealne oprawy nie rażą w oczy, a jednocześnie dają na tyle dużo światła, aby można było komfortowo korzystać z uroków parkowych terenów.

Najczęściej w parku montuje się latarnie mające od 3 do 4 metrów wysokości. Takich propozycji w naszej ofercie znajdziesz wiele. Jedna z wyższych latarni, jaką możesz wybrać to model W52 z kloszem sześciokątnym. W parku możesz także zainstalować latarnię mającą 300 cm, np. model W3. Dzięki takim wysokościom, oświetlenie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa użytkowników parku, a jednocześnie będzie wygodne w użytkowaniu.

 

Estetyczne walory latarni parkowych

Latarnie, jakie wprowadzasz do przestrzeni parkowej powinny być ciekawe, mieć wyróżniające się słupki oraz klosze. To zagwarantuje piękne udekorowanie przestrzeni parkowej. Klasyczne, stylizowane, jak i nowoczesne latarnie warto dobierać do infrastruktury miejskiej, jak i małej architektury, która króluje w danym parku.

Szukasz nowoczesnych latarni parkowych? Bardzo dobrze sprawdzą się latarnie z kloszem czworokątnym . Możesz także zdecydować się na propozycje bardzo eleganckie, latarnie z miedzianymi kloszami. Nie brakuje także klasycznych propozycji, z czarnymi czworokątnym i sześciokątnymi kloszami. Mogą być wzbogacone o koronki czy inne ozdoby lub ich pozbawione.

Wybór latarni w różnych stylach jest ogromny, dlatego bez żadnych problemów dopasujesz ich wygląd do planowanego projektu parku. Grunt to zdecydować się na konstrukcje niezawodne, wykonane z wysokiej jakości materiałów.

 

>> Przeczytaj również: Miedziane lampy ogrodowe - do jakich ogrodów pasują?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email