Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Odlewy aluminiowe tworzą oryginalne lampy parkowe. Dlaczego warto postawić na aluminium?

Odlewy aluminiowe tworzą oryginalne lampy parkowe. Dlaczego warto postawić na aluminium?

 

Dobre oświetlenie po zmroku to ważny element funkcjonowania lokalnej społeczności, szczególnie w miesiącach, gdy słońce szybko zachodzi. Oświetlenie nie powinno być męczące dla wzroku, raczej relaksujące, przyjemne, rozświetlające mrok. Lampa lampie nierówna. Może być po prostu oświetleniem, a może być elementem dekoracyjnym. Warto zadbać o to, by była także tym drugim.

Od lat odlewy aluminiowe, tworzące wysokie lampy parkowe, cieszą się popularnością. Szczególnie stylizowane. Mają różne formy, dzięki czemu wystarczy wybrać model, który będzie współgrał z okolicą. Jakie zalety ma aluminium? Dlaczego lampy aluminiowe świetnie wpisują się w miejskie przestrzenie?

 

Plastyczne i wytrzymałe aluminium

 

Aluminium ma wiele zalet, dlatego odlewy aluminiowe cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno jeśli chodzi o przestrzeń publiczną, jak i prywatną. Aluminium jest jednym z najczęściej wykorzystywanych metali w przemyśle. Dzięki swoim właściwościom ma bardzo szerokie zastosowanie.

Odlewy z aluminium mogą przybierać różne formy, dzięki temu że metal jest bardzo plastyczny. Z niego powstają oryginalne słupy oświetleniowe. Podobnie jak lampy żeliwne z sześciokątnym kloszem, aluminium cechuje nie tylko plastyczność w obróbce, ale też duża wytrzymałość. Lampy aluminiowe bardzo dobrze sprawdzają się w miejskiej przestrzeni bo są odporne na warunki atmosferyczne, ale też na różne próby ich uszkodzenia.

To co odróżnia żeliwne lampy wysokie od aluminiowych słupów oświetleniowych, to waga. Żeliwo jest ciężkie, a aluminium lekkie. Ma trzy razy mniejszą gęstość od stali. Przy tym lampy parkowe wykonane z aluminium są trwałe. Takie właściwości i cechy aluminium wpływają na ich wybór do miejskich przestrzeni.

 

W stylu okolicy

 

Z jednym kloszem czy z dwoma kloszami? W stylu tradycyjnym czy nowoczesnym? W prostej formie czy ze zdobieniami? Każda alejka, droga, park, skwer może mieć atrakcyjne oświetlenie. I nie chodzi tu o same żarówki, ale o słup oświetleniowy. O ileż przyjemniej jest przechadzać się pośród pięknych, tradycyjnych bądź nowoczesnych, stylizowanych lamp.

Lampy parkowe z aluminium dostępne są w różnych odsłonach. Nie tylko stylizowane aluminium robi wrażenie, ale też sam klosz. Popularne są lampy z kloszami sześciokątnymi i czterokątnymi oraz w kształcie kuli. Tworzą one niesamowity i niepowtarzalny klimat w każdej zielonej przestrzeni. Są idealne na nowoczesnych, dopiero powstałych osiedlach. I tych z duszą, które mają już za sobą kilka dziesięcioleci. Uroku dodają im szczególnie lampy miedziane.

 

Jaką metodą są malowane odlewy aluminiowe?

 

Aluminiowe słupy oświetleniowe są malowane przez nas proszkowo bądź natryskowo. Malowanie proszkowe jest nie tylko trwałe, ale również chroni aluminium. Podobnie malowanie natryskowe. Przedłuża ono żywotność materiału.

Polskie podwórka, osiedla, parki stają się coraz bardziej przyjazną pod względem estetycznym przestrzenią. A tam gdzie jeszcze nie ma pięknych lamp, koniecznie trzeba to zmienić.

 

>> Przeczytaj również: Odlewy dekoracyjne jako nieodzowny element pięknego i zadbanego ogrodu

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email