Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Ogród dla aktywnych mieszkańców - zasady oświetlenia, których musisz przestrzegać

Ogród dla aktywnych mieszkańców – zasady oświetlenia, których musisz przestrzegać

 

Zaaranżowanie ogrodu, w którym można aktywnie spędzać czas wymaga dobrego planu oraz oświetlenia, które umożliwi korzystanie z przestrzeni także po zmroku. Twoja aktywność i jej poziom w dużej mierze będą zależeć od podjętych decyzji na etapie projektowania zielonej strefy.

 

Ogród dla aktywnych mieszkańców

 

Wiele osób uwielbia i chce spędzać w ogrodzie jak najwięcej czasu, gdy tylko dopisuje pogoda. Urządzenie i całościowe wykorzystanie terenu wymaga czasu, ale efekty mogą być naprawdę spektakularne. Trzeba podejść do ogrodu z pasją, wybrać rośliny dostosowane do poziomu posiadanych umiejętności, aby nie miało się problemów z ich pielęgnacją.

Najważniejsze, aby ogród miał precyzyjnie zaplanowane strefy, a wtedy przydomowa przestrzeń będzie funkcjonalna. Warto wrócić do naszego artykułu: 5 kluczowych zasad dobrego oświetlenia zewnętrznego, aby zapoznać się z podstawami w aranżacji ogrodu pod względem oświetlenia. Na pewno poprzez lampy możesz wyznaczyć konkretne strefy rekreacyjne dla dzieci oraz dorosłych. Ważne, aby oświetlone zostały alejki ogrodowe, podjazd, a także miejsca aktywności, czyli plac zabaw, strefa do ćwiczeń oraz taras. Są to główne punkty, które muszą znaleźć się na Twojej liście, jeżeli chcesz stworzyć ogród do spędzania aktywnego czasu.

Spośród stylów, które warto wziąć pod uwagę na pierwszy plan wysuwa się ogród klasyczny oraz nowoczesny. Można tutaj wytypować najkorzystniejsze dla mieszkańców elementy oraz czynniki wpływające na możliwość aktywnego spędzania czasu. Podkreślając je przez właściwie dobrane oświetlenie masz szansę osiągnąć zamierzone efekty.

 

Elektryczne oświetlenie ogrodowe

 

Najkorzystniejszym wyborem dla osób, które pragną aktywnie spędzać czas w ogrodzie niezależnie od pory dnia najbardziej przydatne będzie oświetlenie elektryczne. Można nim dowolnie sterować. Umożliwia to uruchamianie lamp wtedy, gdy są faktycznie potrzebne.

Wybór elektrycznego oświetlenia na prolamp.pl jest ogromny, dlatego masz szansę skompletować lampy pasujące do niemal każdej ogrodowej przestrzeni. Możesz utworzyć wyjątkowe kompozycje z lamp niskich, średnich oraz wysokich. Wybrać możesz w zasadzie dwa style oświetlenia: klasyczny i nowoczesny.

Wśród lamp nowoczesnych dominują przede wszystkim lampy z kloszem w kształcie kuli. Ogromną ofertę stanowią natomiast klasyczne lampy z kloszem 4-kątnym oraz 6-kątnym. Obydwa zaproponowane rozwiązania mają wiele zalet, a największym jest możliwość sterowania z uwagi na podłączenie do sieci energetycznej.

Lampy wykazują się trwałością na uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne. Pozwalają na ciekawe zaaranżowanie przestrzeni. Skompletować możesz różne wysokości lamp z kloszami 4-kątnymi oraz sześciokątnymi, albo postawić na nowoczesne lampy z kloszem w kształcie kuli, które świetnie odnajdą się w wielu przestrzeniach.

 

Zaplanuj oświetlenie ogrodowe z pomysłem

 

Masz narzędzia w postaci szerokiego asortymentu lamp ogrodowych, dlatego możesz w ciekawy sposób z ich pomocą zaaranżować przestrzeń. Umożliwi to komfortowe korzystanie z ogrodu, nawet po zmroku.

 

>> Przeczytaj również: Jak efektywnie oświetlić taras drewniany?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email