Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Oświetlenie ogrodowe - tyle możliwości! Co wybrać?

Oświetlenie ogrodowe – tyle możliwości! Co wybrać?

 

Odpowiednio dobrane oświetlenie jest bardzo ważne dla właścicieli, którzy chcą korzystać z ogrodu także po zmroku. Wpływa na komfortowe użytkowanie, ale poprawia także kwestie wizualne. Jeżeli chcesz nocą spędzać czas w ogrodzie, zadbaj o dobranie właściwego oświetlenia. Z pewnością nasz sklep prolamp.pl będzie w tym pomocny.

 

Funkcje, jakie powinno spełniać oświetlenie ogrodowe

 

 1. Podnoszenie komfortu użytkowania przestrzeni ogrodowej po zmroku.
 2. Wpływ na walory wizualne roślin oraz małej architektury ogrodowej.
 3. Stworzenie wyjątkowego klimatu w ogrodzie, nieco tajemniczego, nastrojowego.
 4. Przyjemny relaks w przepięknym ogrodzie oświetlonym w strategicznych punktach.
 5. Podwyższenie bezpieczeństwa korzystania z przestrzeni ogrodowej po zmroku. Po ogrodzie można swobodnie się poruszać, bez ryzyka potknięcia.

 

Jaki rodzaj oświetlenia będzie najlepszy do ogrodu?

 

Przy wyborze oświetlenia ogrodowego warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami:

 1. Lampy ogrodowe powinny prezentować się w atrakcyjny sposób.
 2. Lampy ogrodowe powinny tworzyć spójną, a jednocześnie bardzo ciekawą kompozycję.
 3. Lampy ogrodowe można dobierać do stylu, w jakim powstał budynek czy całe otoczenie działki.
 4. Lampy ogrodowe powinny podkreślać wybrane przestrzenie i elementy znajdujące się w ogrodzie.

 

Możliwość sterowania oświetleniem ogrodowym jest dużym atutem lamp zasilanych energią elektryczną. Jeżeli zależy Ci na pełnym dopasowaniu oświetlenia do swoich potrzeb, zdecydowanie to rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze.

Wybierając elektryczne oświetlenie ogrodowe jesteś w stanie oświetlić w skuteczny sposób całą działkę, w tym strategiczne miejsca, takie jak dróżki, przejścia, dojścia do bramy garażowej, wjazdowej czy do bramek. Najczęściej przy głównych szlakach komunikacyjnych na działce ustawia się lampy niskie, ze względu na ich perfekcyjną zdolność do punktowego oświetlania. Możesz wybierać wśród przeróżnych propozycji, zarówno dostępne są lampy niskie z kloszem w kształcie kuli, jak i lampy niskie z czworokątnym kloszem. Postawić możesz na warianty bardziej lub mniej ozdobne.

Popularne jest także oświetlenie elewacyjne, które pomoże zrealizować klosz 6-kątny. Wystarczy zakupić kilka sztuk, aby wytworzyć fantastyczne oświetlenie na budynku. Sprawdzi się świetnie szczególnie na obszarze tarasowym oraz nad wejściem do domu. Zyskasz fantastyczne źródło światła umożliwiające korzystanie z tych przestrzeni bez najmniejszych problemów.

Warto postawić na popularne elektryczne oświetlenie, ponieważ zyskasz system, którym można sterować w zależności od potrzeb.

 

Jakich błędów wystrzegać się przy projektowaniu oświetlenia ogrodowego?

 

Przede wszystkim, zwracaj uwagę na wydajność lamp ogrodowych, które kupujesz. Im będzie wyższa, tym efekt świetlny będzie znacznie lepszy. Posłużą Ci one również znacznie dłużej.

Wybieraj oprawy dobrej jakości, wykonane z solidnych materiałów, ponieważ tylko takie będą w stanie przetrwać trudne i zmienne warunki atmosferyczne. Oświetlenie zewnętrzne musi mieć wysoką ochronę IP, minimum 23.

 

Pozostałe błędy, których należy wystrzegać się znajdziesz w naszym artykule: Najczęściej popełniane błędy w oświetleniu ogrodowym.

 

>> Przeczytaj również: Ogród dla aktywnych mieszkańców - zasady oświetlenia, których musisz przestrzegać

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email