Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Oświetlenie skweru i obszaru spacerowego - dlaczego jest tak ważne?

Oświetlenie skweru i obszaru spacerowego – dlaczego jest tak ważne?

 

Oświetlenie skweru i obszaru spacerowego powinno być komfortowe, atrakcyjne i przyjazne. Dzięki temu ludzie chętniej będą z tych miejsc korzystali. Decydując się na lampy z oferty prolamp.pl na pewno osiągniesz swój cel.

 

Bezpieczeństwo i komfort

 

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na oświetlenie niewielkiego parku czy dużego obszaru, musisz postawić na wysokiej jakości lampy o zróżnicowanych wysokościach dostarczające odpowiednią ilość światła. Przez cały rok muszą działać niezawodnie, w końcu przestrzenie spacerowe oraz skwery nie są sezonowe.

Trzeba przestrzegać określonych standardów w budowaniu oświetlenia publicznego. Kluczowy jest tutaj komfort wizualny, ale także względy praktyczne. Lampy, które umieścisz na skwerze i obszarze spacerowym muszą wyróżniać się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim ważny jest poziom generowanego oświetlenia, równomierność jego rozmieszczania, a także brak efektu oślepienia. Oświetlenie ma poprawiać ludziom samopoczucie, a nie drażnić ich. Rowerzyści i spacerowicze na dobrze oświetlonym terenie będą czuli się komfortowo i bezpiecznie.

 

Wpływ na walory krajobrazowe

 

Oprawy oświetleniowe powinny być dopasowane do przestrzeni, w której mają zostać umieszczone. Najczęściej na skwerach i obszarach spacerowych bardzo dobrze sprawdzają się lampy w klasycznym stylu, nieco bardziej zdobione, a takie znajdziesz w naszej ofercie. Proponujemy lampy niskie, lampy średnie i lampy wysokie, które prezentują się znakomicie zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodają charakteru przestrzeni i podkreślają jej piękno.

Szeroka gama estetycznych rozwiązań oświetleniowych, jakie proponujemy do miejsc publicznych powoduje, że lampy idealnie komponują się z każdym otoczeniem. Dostępne są w klasycznej, czarnej kolorystyce, z kilkoma wariantami kloszy do wyboru. Na skwerze może zostać umieszczona m.in. lampa S1 z czworokątnym kloszem, a na dużym obszarze spacerowym lampa W3AK z sześciokątnym kloszem

 

Piękny obszar spacerowy także nocą

 

Zastosowanie funkcjonalnego oświetlenia daje szansę na podkreślenie piękna terenu także po zapadnięciu zmroku. Będzie to sygnał dla mieszkańców i turystów, że spacerować można zawsze, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Przytulne, przyjazne oświetlenie jest wręcz niezbędne przede wszystkim w sezonie letnim, gdy właśnie pod wieczór robi się przyjemnie chłodno i wreszcie można wyjść do parku, aby pooddychać świeżym powietrzem.

 

Oświetlenie skweru i obszaru spacerowego jest niezbędne

 

Nie ma takiej możliwości, aby zabrakło praktycznego i estetycznego oświetlenia skweru oraz obszaru spacerowego. Wpływa ono na bezpieczeństwo i komfort korzystania z terenów miejskich, podkreśla ich urok i wpływa na pozytywny odbiór walorów krajobrazowych. Inwestycja w wysokiej jakości lampy oraz latarnie przyczyni się do zachęcenia ludzi do spacerów i spędzania czasu na świeżym powietrzu, także po zapadnięciu zmroku.

Tworząc oświetlenie skweru i obszaru spacerowego na pewno warto wrócić do naszego artykułu: Na co trzeba zwrócić uwagę przygotowując projekt oświetlenia parkowego?

 

>> Przeczytaj również: Wysokie latarnie żeliwne - co warto o nich wiedzieć?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email