Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując oświetlenie zewnętrzne?

Na co trzeba zwrócić uwagę kupując oświetlenie zewnętrzne?

 

Oświetlenie zewnętrzne ma wiele wyjątkowych funkcji, dzięki którym możesz zaplanować przestrzeń w bardzo ciekawy sposób. Lampy wzbogacają wystrój budynku, tworzą nastrój w ogrodzie, a także wzmacniają poczucie bezpieczeństwa po zmroku. Jaki rodzaj oświetlenie najlepiej sprawdzi się u Ciebie? Sprawdź!

 

Ścienne lampy zewnętrzne. Kinkiety żeliwne na Twoim domu

 

Bardzo dobrym sposobem na oświetlenie przestrzeni wokół domu są kinkiety ścienne. Umieszczone na elewacji budynku podświetlają wejście do domu lub wybrane elementy, takie jak np. numer domu. Jeżeli szukasz niezawodnego sposobu, aby budynek prezentował się pięknie także po zmroku, klosze 4-kątne czy 6-kątne na pewno w tej roli sprawdzą się znakomicie.

Działanie żeliwnych kloszy jest bardzo proste. Załącza się je przy użyciu włącznika znajdującego się w domu, dlatego ich obsługa nie stwarza większych problemów. Można zapalić oraz zgasić światło wtedy, gdy chcemy.

 

Słupki oświetleniowe na terenie posesji

 

Znalezienie odpowiednich lamp ogrodowych na pewno nie jest prostym zadaniem. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z naszym artykułem: 5 kluczowych zasad dobrego oświetlenia ogrodowego. Unikniesz wielu błędów i zaplanujesz oświetlenie w sposób poprawny. Praktyczne i dostępne w atrakcyjnych cenach lampy zapewnią piękną prezentację terenu ogrodowego. Jednym z najczęstszych wyborów są słupki oświetleniowe, które znajdziesz w naszej ofercie. Prolamp.pl słynie z produkcji żeliwnych lamp ogrodowych o różnych wysokościach, od 40 do nawet 350 cm. 

Słupki oświetleniowe rozstawione po terenie całego ogrodu umożliwią skuteczne z niego korzystanie, nawet gdy będzie już ciemno. Dają również niezwykły efekt dekoracyjny. Inwestując w nie na pewno stworzysz wyjątkową atmosferę w ogrodzie.

Wybór słupków oświetleniowych jest ogromny. Możesz postawić na lampy niskie, średnie i wysokie. Wybierać możesz minimalistyczne lampy z kloszem w kształcie kuli, albo zdobione lampy z sześciokątnym kloszem. Stojące lampy ogrodowe znakomicie prezentują się w towarzystwie roślin oraz małej architektury. Możesz zadbać o wyjątkowo oryginalny charakter w swojej ogrodowej przestrzeni.

 

Jak zaplanować rozmieszczenie oświetlenia ogrodowego?

 

Pisaliśmy już o tym w artykule: Jak zaplanować ogrodową instalację elektryczną? Zasady, których musisz przestrzegać przy planowaniu elektrycznego oświetlenia ogrodowego. Pamiętaj, że instalacja elektryczna rządzi się swoimi prawami i musi powstać na podstawie projektu, aby system był bezpieczny w użytkowaniu.

Musisz stworzyć projekt z pomocą architekta, w którym zostanie zaplanowane odpowiednie usytuowanie lamp w całej przestrzeni ogrodowej. Oczywiście powinny się one znajdować przy najważniejszych ciągach komunikacyjnych prowadzących do bramy wjazdowej, drzwi wejściowych czy głównej furtki. Należy za pomocą oświetlenia wyeksponować kluczowe części posesji, które powinny być widoczne także po zmroku.

Chcesz, aby wybrane źródła światła działały na korzyść Twojego ogrodu? Regularnie śledź nasze wpisy, a także skorzystać z lamp, które znajdują się w naszej ofercie.

 

>> Przeczytaj również: Zaczarowany ogród - lampy ogrodowe, które fantastycznie spełniają swoją rolę

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email