Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Rewitalizacja parku zaczyna się od oświetlenia

Rewitalizacja parku zaczyna się od oświetlenia. 3 lampy, które idealnie wpisują się w zielone obszary miast

 

Parki spełniają szereg ważnych funkcji w każdym mieście. To dzięki nim zmęczeni pracą i codziennymi obowiązkami mieszkańcy mogą odpocząć, naładować baterie, pobiegać, pobawić się z dziećmi i pospacerować z psem. Rewitalizacja parku to spore przedsięwzięcie, które zaczyna się dobrze przemyślanym projektem. Ważne jest zachowanie przyrody, poprawa krajobrazu i odpowiednie oświetlenie.

Każdy park, skwer i inne „zielone tkanki” miasta potrzebują dobrego oświetlenia. Jakie lampy są obecnie mile widziane na obszarach zielonych? Które tworzą przyjemny klimat po zmroku? Jesteśmy przekonani, że znajdziesz je w ofercie Prolamp.pl

 

 

Na czym polega rewitalizacja parku?

 

Rewitalizacja jest procesem złożonym, w który wchodzi wiele zmian dotyczących zielonej części miasta. Celem jest poprawa estetyki i warunków korzystania z parku. Obecnie parki stają się coraz bardzie przyjazne rowerzystom, jeżdżącym na hulajnogach i rolkach, dzięki wydzielanym dla nich pasom. W parkach powstają też nowe place zabaw.

Parki i skwery to również płuca miast. Rośliny, zieleń, drzewa oczyszczają powietrze. Z punktu widzenia mieszkańców są kluczowym elementem każdej miejskiej przestrzeni.

 

Lampy w kloszem w kształcie kuli -  jeden bądź dwa klosze

 

Utożsamiane są z romantyzmem, ciepłą i przyjemną atmosferą. Dlatego niskie lampy z kloszem w kształcie kuli są często wybieranym oświetleniem alejek w ogrodach i przy restauracjach. Natomiast lampy wysokie z kloszem w kształcie kuli świetnie sprawdzają się w miejskich obszarach zielonych, parkach i na skwerach.

Lampy z kloszem w kształcie kuli dostępne są w różnych odsłonach. Dobrze wpisują się w parki, które mają już za sobą kilka dziesięcioleci. Noszą znamiona historii i utożsamiane są z ważnymi wydarzeniami w regionie. Pojedyncze lampy z kloszem w kształcie kuli idealnie oświetlają alejki parkowe. Natomiast przy ważnych punktach można ustawić wysokie lampy z podwójnym kloszem. Stylizowane lampy z kloszami w kształcie kuli dodają parkom uroku, blasku i są bardzo dużym atutem każdej przestrzeni zielonej w mieście.

 

Lampy z sześciokątnymi kloszami, ze stylizowanymi rogaczami

 

Przepiękne, wysokie lampy, stylizowane na pierwsze latarenki, które rozświetlały mroki wiele dziesięcioleci temu. Lampa parkowa z sześciokątnym kloszem to prosta konstrukcja, która świetnie wpisze się w klasyczne przestrzenie zielone w miastach.

Stylizowana lampa należy do klasyki, zarazem nie brak jej uroku. Dzięki tego typu lampom rewitalizacja parku jest widoczna gołym okiem. Zwłaszcza, gdy zastępują popularne w PRL-u lampy. Nie miały i nie mają one takiego uroku, jak te, które dziś są dostępne.

 

Lampa z mosiężno-miedzianą oprawą

 

Niezwykle oryginalna lampa parkowa, która z pewnością będzie ozdobą. Klosz z miedzi, czyli w kolorze złota, nadaje każdemu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Ten typ lampy jest doskonały do parków, które mają duże znaczenie dla lokalnej społeczności.

Latarnia z miedzianym kloszem na żeliwnym słupie, z dodatkowo stylizowanymi rogaczami, delikatnie rozświetla mrok, a w dzień jest estetyczną ozdobą parku.

W naszej ofercie są dostępne wysokie lampy parkowe z trwałych i wytrzymałych materiałów, żeliwa i aluminium, z niezwykłymi zdobieniami i praktycznymi rozwiązaniami dla parków. Sprawdź wszystkie propozycje przed rewitalizacją obszarów zielonych.

 

>> Przeczytaj również: Trendy w oświetleniu ogrodowym w 2023 roku

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email