Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Trendy ogrodowe w bieżącym roku. Inspiracje, dzięki którym stworzysz modny ogród

Trendy ogrodowe w bieżącym roku. Inspiracje, dzięki którym stworzysz modny ogród

 

Przygotuj się na zmiany w swojej ogrodowej przestrzeni. Gdy tylko zelżeją mrozy, zacznij prace, które zupełnie odmienią Twoją działkę. W 2022 roku króluje naturalność, brak pracochłonnych prac pielęgnacyjnych oraz styl retro.

 

Trendy na 2022 rok są bardzo obiecujące i z pewnością spodobają się osobom, które chcą mieć piękny ogród, ale nie mają czasu, aby spędzać na jego pielęgnacji wielu godzin. Powrót do naturalności, minimalizm, a także styl retro są im bardzo przychylne. W bardzo prosty sposób stworzysz przepiękną przestrzeń ogrodową, w której nie zabraknie klasycznych trendów.

 

Ogród w stylu retro najmodniejszy w 2022 roku

Już od kilku sezonów obserwowane jest wzmożone zainteresowanie stylem retro. Cieszy się on szczególnie dużą popularnością w aranżacji wnętrz, ale wkracza także do sfery ogrodowej w 2022 roku. Połączenie nowoczesności z oryginalnym oświetleniem czy meblami jest obecnie w jak najbardziej dobrym guście.

W ogrodach w 2022 roku królować będą gatunki roślin o specyficznych kolorach i fakturach. Warto stawiać przede wszystkim na kolorystykę żółtą, zieloną, czerwoną, pomarańczową, fioletową, a także oczywiście na czernie i brązy. Bardzo dobrym pomysłem jest wprowadzanie także złota i turkusu. Niezawodne jest zawsze połączenie bieli i czerni.

Jeżeli chodzi o gatunki roślin, którymi szczególnie warto się zainteresować to chryzantemy, mieczyki, dalie, kosaćce.

 

Organiczne kształty niezastąpione w przestrzeni ogrodowej w 2022 roku

Styl organiczny znany już od ponad 100 lat powraca do łask i spycha na dalszy plan surowe, architektoniczne linie będące wyznacznikiem nowoczesnych aranżacji. Obecnie znacznie bardziej pożądanym rozwiązaniem jest tworzenie małej architektury wynikającej wręcz z otaczającego krajobrazu. Ogród powinien nawiązywać w dużym stopniu do całego otoczenia.

Miękkie, opływowe, faliste kształty bez kątów prostych i widocznych granic pozwolą na stworzenie przytulnego, kameralnego ogrodu wypełnionego roślinnością.

 

Ogród w 2022 roku przedłużeniem domu

Żeliwne oświetlenie króluje w Twoich wnętrzach? To bardzo dobrze, ponieważ takie same lampy niskie, średnie i wysokie możesz zastosować w ogrodowej przestrzeni. Powrót do stylu retro daje wiele możliwości, szczególnie, jeżeli planujesz skorzystać z oferty prolamp.pl. Możesz zainspirować się wieloma trafionymi propozycjami, które umożliwią bezproblemowe oświetlenie wybranych stref w ogrodzie.

Tym bardziej jest to ważne, ponieważ w 2022 roku ogród staje się poniekąd przedłużeniem domu. Do łask powracają kuchnie na świeżym powietrzu wyposażone w zestaw do grillowania, pełnowymiarową kuchenkę oraz lodówkę. Gotowanie na świeżym powietrzu jest jak najbardziej modne w 2022 roku, zarówno w porze obiadowej, jak i kolacyjnej. Niezbędne jest do tego odpowiednie oświetlenie, które uzyskasz poprzez kinkiety żeliwne oraz latarnie.

Kuchnia w ogrodzie daje ogromny wachlarz możliwości, cudownie wypełnia przestrzeń i zachęca do spędzania sporej ilości czasu na świeżym powietrzu.

 

>> Przeczytaj również: Najczęściej popełniane błędy przy wybieraniu oświetlenia ogrodowego

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email