Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Zalety i wady lamp tradycyjnych. Czy ich cena jest wadą?

Zalety i wady lamp tradycyjnych. Czy ich cena jest wadą?

 

Pomimo zalet lamp solarnych, to tradycyjne oświetlenie ogrodu zwycięża pod wieloma względami. Lampy solarne są szybkie w montażu, nie wymagają ciągnięcia przewodów elektrycznych po całej działce. Są tańsze, ale czy oprócz funkcji estetycznej spełniają też inne?

 

Ceny lamp ogrodowych na prąd są wyższe, bo te lampy mają służyć przez lata. Wykonywane są z najwyższej jakości surowców. Za ich ceną idzie też wysoka jakość wykonania, co widoczne jest już na pierwszy rzut oka. Do wyboru są różne lampy, od prostych słupków z kloszem po kinkiet z kloszem w kształcie kuli

Planując rozmieszczenie lamp w ogrodzie, warto o tym pomyśleć już na etapie budowy. Oczywiście mając już dom, również można stworzyć bajkowe oświetlenie. Jakie są zalety i wady tradycyjnych lamp?

 

Zalety lamp do ogrodu na prąd

 

Oświetlony ogród jest nie tylko piękny i estetyczny, ale również bezpieczny. Przyjemnie spędza się w nim letnie wieczory i miło spogląda przez okno z kubkiem gorącej herbaty w chłodne, jesienne dni.

Tradycyjne lampy ogrodowe mają różne ceny i każdy znajdzie rozwiązania na własną kieszeń. Dlatego jest to propozycja dla każdego. Co nam dają w zamian lampy na prąd?

 

Intensywne światło

 

W porównaniu z lampami solarnymi, lampy ogrodowe z podłączeniem do prądu dają dużo, dużo więcej światła. Lampy solarne spełniają głównie funkcję estetyczną. Natomiast tradycyjne oświetlenie oferowane przez prolamp.pl zapewniają nie tylko bezpieczne działanie, ale także dostarczają bardzo dużo światła na teren działki.

 

Odporne na polską pogodę

 

Żyjemy w warunkach geograficznych, które nie zawsze są łaskawe. Dlatego przede wszystkim opłaca się zainwestować w odporne na warunki atmosferyczne lampy ogrodowe. A takie właśnie są wysokie, średnie oraz niskie lampy żeliwne

 

Duży wybór

 

Można wybierać spośród niskich, średnich i wysokich lamp ogrodowych. Do tego dochodzą różne kształty kloszy. Ogród mogą zdobić niskie kule bądź słupy z czterokątnym kloszem

 

Trwałość na lata

 

Tradycyjne lampy ogrodowe ceny mają wyższe niż solarne. Jednak za nimi stoi wysoka jakość i trwałość. Są też oryginalnym, bardzo gustownym i pożądanym oświetleniem ogrodu.

 

Wady lamp ogrodowych

 

Wśród najczęściej wymienianych wad jest cena lamp ogrodowych i konieczność doprowadzenia prądu. Czy to jednak na pewno wady? Porównajmy lampy do samochodów. Można jeździć Fiatem bądź Dacią, ale można też Mazdą czy Volvo. Są lepsze marki, które bazują na nowocześniejszej technologii i mają lepszy środek, ale są też takie, które są tańsze w produkcji. Czy jednak cenę Mazdy albo Mercedesa uznamy za wadę? Nie. Z lampami ogrodowymi jest jak z autami, stawiając na wyższą półkę cenową, dostaje się w zamian komfort. Pewne, intensywne światło. Produkt na lata. Bezawaryjność.

Jeśli chodzi o wady lamp ogrodowych na prąd trudno się ich doszukać. Początkowo wyższa inwestycja, zwraca się w kolejnych latach. Lampy solarne niestety mają krótszą żywotność.

Ekolodzy podnoszą jeszcze kwestię rachunków za prąd. Natomiast dziś dzięki ekologicznym i ekonomicznym żarówkom problem ten odpada.

Choć nowoczesność wypiera tradycyjne rozwiązania, to w przypadku lamp ogrodowych, żeliwne oświetlenie nie ma póki co następców.

 

>> Przeczytaj również: Oprawy parkowe LED

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email