Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

5 rzeczy, które warto wiedzieć o słupach oświetleniowych

5 rzeczy, które warto wiedzieć o słupach oświetleniowych

 

Słupy oświetleniowe znakomicie sprawdzają się do oświetlania zarówno przestrzeni miejskiej, jak i dużych przydomowych ogrodów. Dostępne są w wielu wariantach, jeżeli chodzi o wysokość, rodzaj zastosowanego materiału, jak i kształt. Warto dowiedzieć się na ich temat więcej, zanim zdecydujesz się na zakup.

 

Gdzie można wykorzysta słupy oświetleniowe?

Słupy oświetleniowe są na tyle wszechstronnym źródłem światła, że można zastosować je w wielu miejscach. Przede wszystkim przeznaczone są do zastosowania przy ulicach, alejach parkowych i innych drogach przeznaczonych dla pieszych. Sprawdzają się w dużych parkach, a także na placach o różnym przeznaczeniu. Można je wykorzystać także do oświetlenia parkingów samochodowych.

Poza przestrzenią miejską można je również wykorzystać w prywatnym, dużym ogrodzie. Mogą stanowić znakomitą ozdobę architektoniczną, idealnie komponującą się z zielenią. Słupy oświetleniowe dostępne są zarówno w nowoczesnym wydaniu, jak i w stylu retro, dlatego możesz sam wybrać, jakie rozwiązanie jest dla ciebie najlepsze.

 

Z czego wykonywane są słupy oświetleniowe?

W ofercie prolamp.pl znajdziesz przede wszystkim żeliwne słupy oświetleniowe, ale ogólnie w sprzedaży dostępne są także propozycje ze stali ocynkowanej, aluminium oraz kompozytu. Wybierając żeliwne lampy masz pewność, że nic złego nie będzie się z nimi działo przez długi czas. Będą prezentowały się niezawodnie, jak i działały w odpowiedni sposób. Dodatkowo, dają one dużo światła, dlatego spełniają funkcję praktyczną w najlepszy sposób. Jest to znakomita inwestycja na lata.

 

Jak wygląda montaż słupów oświetleniowych?

To, jak będzie wyglądał montaż słupów oświetleniowych w dużej mierze zależy od rodzaju produktu, na który się zdecydujesz. Niektóre modele trzeba umieścić w zabetonowanej podstawie, ale są również takie, które montuje się na specjalnych śrubach. Każde z tych rozwiązań zapewnia wyjątkową stabilność, dlatego nie trzeba obawiać się, że słup zostanie przewrócony przez podmuch wiatru czy inne warunki atmosferyczne. Na pewno tak się nie stanie.

Zazwyczaj słupy oświetleniowe montuje i demontuje się szybko, dlatego nie ma żadnych problemów, aby zmieniać ich lokalizację od czasu do czasu, gdy jest taka potrzeba.

 

Czy słupy oświetleniowe są bezpieczne?

Wybierając słupy oświetleniowe warto wiedzieć, że muszą to być stabilne konstrukcje, które zagwarantują skuteczną dostawę światła, bez wyrządzania żadnych szkód. Dzięki temu, że zostaną wykonane z najlepszej jakości materiałów, na pewno tak będzie.

 

Przegląd propozycji od Prolamp.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wiele wariantów słupów oświetleniowych, o różnej wysokości, jak i kształcie klosza oraz podstawy. Możesz dopasować model do aranżacji przestrzeni publicznej, jak i prywatnej. Dostępne są m.in.:

 

Wybierz słupy oświetleniowe zgodnie ze swoimi preferencjami, a teren zostanie oświetlony w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

 

>> Przeczytaj również: Jak dobrze oświetlić ogród? Zastosowanie lamp ogrodowych, ciekawe modele, sposoby ich rozmieszczenia

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email