Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Oświetlenie podjazdu przed domem - jak uzyskać najlepszy efekt?

Oświetlenie podjazdu przed domem - jak uzyskać najlepszy efekt?

 

Nawet najmniejsze nierówności przed domem mogą spowodować poważny wypadek, szczególnie, jeżeli korzystasz z terenu po zmroku. Zadbaj, aby podjazd zawsze był znakomicie oświetlony. Prędzej czy później zrozumiesz, jak jest to ważne.

 

Jak oświetlić podjazd?

Planując oświetlenie podjazdu, przede wszystkim musisz zainwestować w lampy trwałe i odporne na warunki atmosferyczne, a takie znajdziesz w ofercie prolamp.pl. Zadbaliśmy, aby stworzyć żeliwne konstrukcje pokryte wysokiej jakości farbą, której nie jest w stanie zniszczyć śnieg, deszcz czy ostre słońce. W związku z tym, że proponujemy lampy elektryczne, wszystkie mają stopień ochrony minimum IP44. Nie musisz więc obawiać się zwarcia instalacji czy innych problemów.

Zalecamy, aby oświetlenie podjazdu podłączyć do innego obwodu domowej instalacji oraz całość zabezpieczyć wyłącznikami nadprądowymi i różnicowoprądowymi. Warto to zrobić dla własnego bezpieczeństwa.

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest rozstaw lamp. Warto ustawić je w taki sposób, aby światło padało zarówno na drogę od drzwi wejściowych do garażu, jak i od bramy garażowej do wjazdowej. Oświetlić warto także teren od bramki do drzwi wejściowych.

 

Jakie lampy do oświetlenia podjazdu możesz wybrać?

Funkcjonalne, estetyczne i bardzo sprawne lampy żeliwne, które znajdziesz w naszej ofercie, zapewnią bezbłędne oświetlenie podjazdu, jak i każdej przestrzeni ogrodowej. Dzięki temu, że są zasilane energią elektryczną umożliwiają bezproblemowe sterowanie. Ponadto dają bardzo dużo światła, dlatego poruszanie się pieszo, jak i samochodem po najważniejszych częściach działki nie będzie stanowiło większego problemu.

Najczęściej do oświetlania podjazdów wykorzystywane są lampy niskie. Zbyt wysokie mogłoby rozproszyć światło, a jeżeli zależy Ci na doświetleniu wybranych miejsc, niższe konstrukcje okażą się znacznie praktyczniejsze. Ponadto lampy wysokie oraz średnie mogłyby oślepić kierowcę. Masz szeroką gamę propozycji, na które możesz się zdecydować m.in. niskie lampy z kloszem w kształcie kuli czy niskie lampy z sześciokątnym kloszem.  Optymalna wysokość lamp przy podjeździe to 40-80 cm.

Jeżeli chodzi o odległość lamp od siebie, nie ma jednej odpowiedzi, jaka powinna być. Przede wszystkim należy jednak kierować się zasadą, aby kręgi światła nie nachodziły się na siebie, a jednocześnie, aby pomiędzy lampami nie było ciemnych przestrzeni. To, jak duża powinna być między nimi odległość w dużej mierze zależy od kierunku padania światła, mocy żarówek oraz wysokości lamp.

Propozycje, które znajdziesz w naszej ofercie doskonale nadają się do oświetlania ciągów komunikacyjnych, warto jedynie zaplanować ich odpowiednie rozmieszczenie, aby poprowadzić instalację w korzystny sposób. Z pomocą fachowca uda się na pewno dokonać znakomitej inwestycji, działającej bez żadnych problemów przez długie lata.

Pamiętaj, że oświetlasz podjazd dla własnego bezpieczeństwa, a nie tylko ze względu na kwestie estetyczne!

 

>> Przeczytaj również: Po czym poznasz profesjonalnego producenta lamp ogrodowych?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email