Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak praktycznie oświetlić alejki ogrodowe?

Jak praktycznie oświetlić alejki ogrodowe?

 

Utwardzone lub wyłożone kostką brukową ścieżki ogrodowe służą do przemieszczania się po ogrodzie zarówno w dzień, jak i po zmroku. Każdy woli inną porę dnia, aby obejrzeć roślinność i spędzić nieco czasu na łonie natury. Na co musisz zwrócić uwagę kompletując oświetlenie alejek ogrodowych?

 

Dlaczego warto oświetlić alejki ogrodowe?

Alejki ogrodowe powstają po to, aby w swobodny sposób, bez deptania wypielęgnowanego trawnika, można było poruszać się po ogrodowej przestrzeni. Ponieważ są tworzone po to, aby można było dotrzeć bez żadnych problemów do ulubionych zakątków ogrodu, bardzo ważne jest, aby nawierzchnia została w umiejętny sposób oświetlona. Korzystanie z zielonego terenu będzie dzięki temu możliwe także po zmroku.

Oto kilka korzyści z prawidłowego oświetlenia alejek ogrodowych:

  1. Będzie wiadomo, gdzie się idzie. Ogród nie może być w całości pochłonięty mrokiem. Umieszczając w strategicznych miejscach lampy niskie lub wysokie, możesz sprawić, że przestrzeń ogrodowa będzie funkcjonalna niezależnie od pory dnia.
  2. Światło w ogrodzie działa odstraszająco na intruzów. Nie będą aż tak chętni, aby zakradać sięw celu obrabowania domu lub prowadzenia obserwacji, co w danej chwili robisz.
  3. Posesja, na której znajduje się oświetlenie, odbierana jest jako atrakcyjna. Rozmieszczone w umiejętny sposób w całym ogrodzie lampy, które znajdziesz w ofercie pl sprawią, że estetyka ogrodu będzie na najwyższym poziomie.
  4. Oświetlony ogród jest dostępny nie tylko w dzień, ale także po zmroku. Czasem w ciągu dnia nie ma się czasu, aby pobyć na świeżym powietrzu. Gdy zapada zmrok, często czujemy się zniechęceni. Gdy jednak ogród będzie we właściwy sposób oświetlony, na pewno chętniej opuścimy wnętrze domu.
  5. Oświetlone alejki ogrodowe pozwolą na prowadzenie prac ogrodowych nawet po zmroku.

 

Jak zaplanować oświetlenie alejek ogrodowych?

Dostępność lamp w wielu kolorach, rozmiarach oraz stylach daje ogromne możliwości pod względem aranżacji świetlnej ogrodu. W naszej ofercie znajdziesz stylowe lampy żeliwne, zarówno nowoczesne, jak i klasyczne. Dostępne z białymi, miedzianymi, jak i czarnymi kloszami, pozwolą na bardzo ciekawą aranżację ogrodowej przestrzeni. Są w stanie w bardzo ciekawy sposób dopełnić roślinność, która została umieszczona w ogrodzie.

Estetyka posesji w dużej mierze zależy od tego, czy ścieżki komunikacyjne w ogrodzie zostaną we właściwy sposób zaaranżowane. Decydując się na jedną linię stylistyczną w całym ogrodzie, masz szansę uzyskać bardzo ciekawy efekt wizualny.

Wykorzystując lampy stojące do oświetlenia alejek ogrodowych, nie tylko zyskujesz praktyczną przestrzeń do przemieszczania się po zmroku po ogrodzie, ale także masz dodatkową dekorację ogrodową.

Zasady, jakimi należy kierować się wybierając oświetlenie do alejek ogrodowych to:

  • lampy muszą mieć wysokość gwarantującą skuteczne oświetlenie alejki, ale także przestrzeni wokół niej,
  • lampy powinny dawać na tyle dużo światła, aby bez większych problemów można było przemieszczać się po wyznaczonych ścieżkach po ogrodzie,
  • lampy przy ścieżkach ogrodowych powinny akcentować aranżację ogrodu, podkreślać unikalny styl i zachęcać do spacerowania.

 

>> Przeczytaj również: Kinkiety ogrodowe żeliwne - sposób na urokliwe oświetlenie

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email