Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Lampy i latarnie żeliwne - jakie oświetlenie sprawdzi się w wybranych przestrzeniach zewnętrznych?

Lampy i latarnie żeliwne - jakie oświetlenie sprawdzi się w wybranych przestrzeniach zewnętrznych?

 

Bez względu na to, czy jesteś właścicielem niewielkiego ogródka działkowego czy dużej posesji, w każdym przypadku zależy Ci na stworzeniu klimatycznego miejsca, w którym zrelaksujesz się po pracy, odpoczniesz w towarzystwie dobrej książki, z lampką wina lub w rodzinnym gronie. Aby jednak cieszyć się przyjemnym miejscem do wspomnianego wypoczynku, warto odpowiednio je zaaranżować. Idealnie w tym celu sprawdzą się lampy i latarnie żeliwne dostępne w ofercie prolamp.pl

 

Lampy niskie żeliwne - gdzie warto je umieścić?

 

Decydując się na zakup lamp żeliwnych warto zastanowić się nad ich rozmiarem, rozmieszczeniem i charakterem. Każdy model może różnić się nie tylko wielkością, ale i stylem. Jeśli zatem zależy Ci na spójnej i harmonijnej aranżacji przestrzeni, zastanów się nad rodzajem lamp, które będą praktyczną i funkcjonalną ozdobą.

Jedną z opcji, na którą decyduje się wiele osób, są niskie lampy ogrodowe. Ich atutem jest urok i elegancja, która idąc w parze z wyrazistym światłem wypełnia ogród niesamowitym klimatem i przyjazną do wypoczynku atmosferą. Odpowiednio, równomiernie rozłożone lampy wyposażone w czworokątne klosze to idealny pomysł na oświetlenie chodnika lub ścieżki prowadzącej do patio, tarasu lub wzdłuż roślinności rozmieszczonej w ogrodzie. Tego typu lampy bardzo dobrze komponują się również z niskimi krzewami, na rabatach obsadzonych płożącymi roślinami, a także w niskich ogródkach skalnych.

 

Lampy średnie ogrodowe - na wysokie rabaty i nie tylko

 

Lampy średnie ogrodowe to zazwyczaj modele sięgające od 115 do 265 cm. Taka rozpiętość sprawia, że bez problemu można dobrać odpowiedni model lampy do swoich potrzeb i uwarunkowań ogrodu lub działki. W zależności od osobistych upodobań, można do nich dobrać czworokątne lub sześciokątne klosze. Gdzie najlepiej je umieścić? Mogą być ozdobą wjazdu garażowego, ale i świetnie zaprezentują się jako oświetlenie pośród dużych krzewów i wysokich kwiatów. W ten sposób Twój ogród będzie rozpościerał urokliwą aurę także po zmierzchu.

 

Lampy wysokie żeliwne wśród drzew

 

Jeśli na Twojej działce lub w ogrodzie dominują drzewa owocowe, ale i te ozdobne oraz rozłożyste, bujne krzewy, warto zastanowić się nad ich odpowiednim doświetleniem. W roli tej sprawdzą się idealnie lampy wysokie, z których pomocą stworzysz swojską, romantyczną alejkę. Jednocześnie sprawisz, że spacer wieczorową porą po ogrodzie będzie nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny.

W przypadku wysokich lamp warto postawić na klosze w kształcie kuli, czyli klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody i współgra z każdą roślinnością i kompozycją ogrodu lub sadu. Dodatkową zaletą tego rodzaju oświetlenia jest świetna prezentacja nie tylko nocą, ale i za dnia - piękne żeliwne lampy stanowią monumentalną ozdobę, która podnosi walory estetyczne otoczenia. Warto stosować je nie tylko na dużych prywatnych posesjach, ale także w publicznych parkach, skwerach oraz wzdłuż ulic.

Bez względu na to, na którą lampę się zdecydujesz, każda wykonana z wysokiej jakości materiałów spełni Twoje oczekiwania i będzie inwestycją na długie lata.

 

Więcej na temat rozmieszczenia lamp pod względem ich wysokości znajdziesz w artykule: Wysokość lamp ogrodowych a miejsce ich instalacji

 

>> Przeczytaj również: Jakie oświetlenie warto wybrać do altany?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email