Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak barwa światła wpływa na nasze zdrowie?

Jak barwa światła wpływa na nasze zdrowie?

 

Dobrze dobrane oświetlenie ma wpływ na nasze samopoczucie, jak i jakość odbioru otoczenia. Jeżeli jest właściwe, napływ endorfin jest znacznie większy, a to wpływa na znacznie lepsze samopoczucie.

 

Co to znaczy dobre oświetlenie?

 

O dobrym oświetleniu można mówić wtedy, gdy właściwie jest dobrana jego jasność oraz lampy są rozmieszczone w umiejętny sposób. Znaczenie ma również barwa światła, którą należy dobierać do konkretnej przestrzeni, jak i efektu wizualnego, jaki chcemy uzyskać.

 

Temperatura barwowa światła – wśród jakich propozycji możesz wybierać?

 

Ważną rolę w budowaniu dobrego samopoczucia odgrywa barwa światła, z którego korzystasz. Propozycjami wśród których możesz wybierać są:

  • barwa ciepła – warto umieścić ją w strefach w ogrodzie, w których chcesz wypoczywać, czyli przede wszystkim na tarasie, w zacisznych miejscach ogrodu lub w altanie. Światło ciepłe białe, o które wzbogacisz lampy niskie i lampy średnie umożliwi wypoczynek i relaks na najwyższym poziomie. Imitowało będzie w ogrodzie blask zachodzącego słońca. Jeżeli chcesz taki efekt uzyskać, musisz wybrać żarówki poniżej 3300 K;
  • barwa naturalna –jest niezbędna, gdy chcesz pobudzić się do działania. Barwa biała naturalna wzmaga aktywność, wspomaga koncentrację, dlatego warto wykorzystać ją w przestrzeniach, gdzie chcesz spędzać czas z przyjaciółmi na całonocnych imprezach. Takim miejscem może być altanka, w której grillowanie będzie wielką przyjemnością. Barwa biała naturalna to temperatura w zakresie 3300 K do 5300 K;
  • barwa zimna – światło wykazuje się tu bardzo dużą wydajnością, dlatego skutecznie oświetla przestrzeń. Warto umieścić lampy z takimi żarówkami przy strategicznych miejscach w ogrodzie, takich jak wejście do domu, furtka, podjazd, wjazd do garażu. Te przestrzenie muszą być bardzo dobrze oświetlone ze względu na konieczność bezpiecznego poruszania się po nich pieszo, jak i samochodami. Barwa biała zimna powinna mieć temperaturę barwową powyżej 5300 K.

 

Jaki wpływ na nasze zdrowie ma światło?

 

Światło ma bardzo duże znaczenie dla ludzkiego zdrowia, ponieważ reguluje zegar biologiczny, wzmaga aktywność, ale i ułatwia odpoczynek. Ważne jest, aby było dobrane do konkretnych aktywności, jakie wykonujemy w danych przestrzeniach. Dzięki temu będzie miało duży wpływ na nasze samopoczucie.

 

Jak zaplanować oświetlenie?

 

Zajrzyj do naszego artykułu jak dobrze oświetlić ogród, aby poznać zastosowanie lamp ogrodowych, najciekawsze modele z oferty prolamp.pl i sposoby ich rozmieszczenia w ogrodowej przestrzeni. Znając te zasady, szybko dobierzesz lampy, które wprowadzą do ogrodu fantastyczną atmosferę i uczynią go miejscem pięknym oraz praktycznym.

Światło w dobrze zaprojektowanym ogrodzie będzie miało pozytywny wpływ na Twoje samopoczucie, będzie pobudzało lub wyciszało, w zależności od potrzeb.

Pamiętaj, aby w racjonalny sposób podejść do projektowania oświetlenia ogrodowego. Warto przemyśleć, w jakich częściach ogrodu potrzebujesz najwięcej światła, a gdzie nie jest ono niezbędne. Poprzez dobrze dobrane lampy możesz wydłużyć czas spędzany na zewnątrz.

 

>> Przeczytaj również: Jak oświetlić podjazd do domu i garażu?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email