Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Latarnie ogrodowe – jak urządzić z ich pomocą ogród?

Latarnie ogrodowe – jak urządzić z ich pomocą ogród?

 

Aranżacja ogrodu i podjęte podczas jej trwania decyzje rzutują na wygląd działki na przynajmniej kilka lat do przodu. Musisz zdecydować, jakie rośliny znajdą się w przestrzeni ogrodowej, a co najważniejsze, jakie oświetlenie zastosujesz. Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować są lampy wysokie, czyli latarnie ogrodowe.

 

Co jest ważne przy zakupie latarni ogrodowych?

Jeżeli masz na tyle duży ogród, aby zainwestować w latarnie ogrodowe, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na funkcje, jakie posiadają. Niektóre oświetlenie pełni jedynie zadanie dekoracyjne, inne warianty są w stanie natomiast w dogodny sposób dostarczyć światło sprawiające, że z ogrodu można korzystać także po zmroku. Warto przemyśleć, w jakim celu chcesz wprowadzić do ogrodu lampy.

Latarnie ogrodowe, jak i pozostałe lampy ogrodowe zwykle kupuje się na lata, dlatego ważne, aby odznaczały się wysoką jakością. W ofercie prolamp.pl znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Dostępne oświetlenie zostało wykonane z bardzo dobrej jakości żeliwa, jest odporne na działanie czynników atmosferycznych. Klosze wyróżniają się szczelnością minimum IP65, dlatego możesz liczyć na bezproblemowe użytkowanie systemów oświetleniowych w ogrodzie przez długie lata.

Latarnie ogrodowe, które znajdziesz w naszej ofercie mają różną wysokość. Możesz zdecydować się na model https://www.prolamp.pl/latarnia-ogrodowa-w1-z-kloszem-kula.html, który ma 250 cm wysokości lub opcję https://www.prolamp.pl/stylowa-podwojna-latarnia-zeliwna-w52-z-kloszem-miedzianym.html o wysokości 350 cm. Wysokie lampy ogrodowe świetnie sprawdzą się do oświetlania alejek oraz podjazdów.

Jeżeli latarnie zostaną dobrane do stylu działki, będą również pełniły ważną funkcję estetyczną. Ma to bardzo duże znaczenie dla ogólnego odbioru ogrodu, dlatego ważne jest komponowanie oświetlenia w taki sposób, aby pasowało m.in. do elewacji budynku, bram oraz bramek. Sprawisz w ten sposób, że nastrój i klimat przestrzeni będą wpływały na dobre samopoczucie użytkowników.

 

Latarnie ogrodowe – tradycyjne rozwiązanie także do nowoczesnego ogrodu

Latarnie ogrodowe zwykle kojarzą się z tradycyjnym oświetleniem wykorzystywanym w rozległych, przyzamkowych ogrodach lub parkach. Dziś jednak powracają do łask i umożliwiają oświetlenie dużej działki nawet przy nowoczesnym budynku.

Latarnie ogrodowe są piękne, prezentują się bardzo dobrze, a to sprawia, że znakomicie sprawdzają się w dużych ogrodach, w których potrzeba zarówno elementów ozdobnych, jak i funkcjonalnych. Dzięki temu, że mogą dostarczyć bardzo dużo światła, stanowią znakomitą inwestycję.

Zwolennicy rozwiązań tradycyjnych, jak i nowoczesnych, w naszej ofercie znajdą idealne propozycje dla siebie. Możesz wybrać nowoczesne latarnie ogrodowe z kloszem w kształcie kuli, albo tradycyjne latarnie z sześciokątnym kloszem i koronkami.

Oświetlenie działki przy użyciu latarni ogrodowych jest na pewno świetnym pomysłem, jednak zawsze pamiętaj, aby stawiać na systemy bardzo dobrej jakości, wykonane z solidnych materiałów, a inwestycja będzie satysfakcjonująca. 

 

>> Przeczytaj również: Gdzie ustawić stojące lampy ogrodowe?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email