Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Do czego służą słupki uliczne i parkingowe? Charakterystyka, montaż, zastosowanie

Do czego służą słupki uliczne i parkingowe? Charakterystyka, montaż, zastosowanie

 

Słupki uliczne i parkingowe widoczne są w przestrzeni wielu miast. Pełnią wiele istotnych funkcji. Przede wszystkim ułatwiają organizację ulic i parkingów. Ich użyteczność oraz funkcjonalność w dużej mierze zależą od sposobu ich wykonania. W naszej ofercie znajdziesz żeliwne słupki uliczne pozwalające na skuteczne wydzielanie przestrzeni dla samochodów, jak i pieszych.

 

Słupki uliczne – charakterystyka

Słupki uliczne są wysokimi, smukłymi elementami wyposażenia ulic oraz parkingów, które pozwalają na wydzielenie przestrzeni znajdującej się w bliskim sąsiedztwie dróg i chodników. Kształtem zazwyczaj przypominają walec, czasem z ciekawymi zdobieniami. W naszej ofercie znajdziesz modele żeliwne, odporne na uszkodzenia mechaniczne, bardzo wytrzymałe, a także estetycznie wyglądające.

Dołożyliśmy starań, aby przygotować słupki odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Każdy z nich jest malowany metodą natryskową lub proszkową, co pozwala na uzyskanie trwałości koloru przez bardzo długi czas. Są dostępne w czarnym kolorze, dlatego nie będzie żadnych problemów z ich wkomponowaniem w przestrzeń miejską.

 

Jak prawidłowo zamontować słupki uliczne?

Słupki uliczne są montowane na stałe. Najczęściej przykręca się je do podłoża za pomocą specjalnych śrub lub zestawów montażowych. Jest także możliwość ich wmurowania w ziemię. Montaż nie jest problematyczny, ale wymaga zastosowania dobrej jakości materiałów montażowych, aby można było uzyskać trwałe efekty.

Jest możliwość stworzenia połączenia słupków ulicznych przy użyciu łańcuchów, co zapewni skuteczną przegrodę oddzielającą chodnik, po którym poruszają się pieszy od ruchliwej ulicy. To rozwiązanie wpłynie na bezpieczeństwo w mieście, a także pomoże w skuteczny sposób zorganizować przestrzeń.

 

Słupki uliczne – podstawowe zastosowanie

Najważniejszym zadaniem, jakie mają do spełnienia słupki uliczne jest oddzielenie przestrzeni drogowej od chodnika. Pozwalają także na wygrodzenie parkingu od ulicy. Możesz więc wykorzystać je w przestrzeni miejskiej na różne sposoby. Ich funkcjonalność jest bardzo duża, dlatego bez dwóch zdań można uzyskać wysokie zadowolenie ze sposobu ich wykorzystania.

Słupki uliczne w przestrzeni parkingowej wygradzają miejsca, gdzie można parkować samochody. Tym samym pełnią funkcję ochronną i blokującą, a jednocześnie zaznaczającą, że jest to teren parkingu. Prawidłowo rozmieszczone, doskonale spełnią swoje zadanie, organizują przestrzeń i wpływają na bezpieczne korzystanie z niej.

W zależności od potrzeb, można wykorzystać je w wariancie pojedynczym lub kilka ze sobą połączyć za pomocą łańcucha. Dzięki temu drugiemu rozwiązaniu wytworzysz skuteczne zapory parkingowe i uliczne. Niezależnie od sposobu zastosowania, prawidłowo zamontowane, na pewno przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa w przestrzeni miejskiej.

Warto wykorzystać propozycje żeliwne, ze względu na ich trwałość i atrakcyjny wygląd. Modelem godnym polecenia jest m.in. https://www.prolamp.pl/zeliwny-slupek-uliczny-nr-3-parkowy-parkingowy.html

 

>> Przeczytaj również: 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email