Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Kinkiety zewnętrzne

Nowoczesne kinkiety zewnętrzne z miedzianym kloszem coraz bardziej popularne

 

Wśród kolorów, które królują w aranżacji nowoczesnych przestrzeni są: szary, biały, czarny i właśnie złoto. Popularnością cieszą się dodatki w kolorze miedzi, zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Kinkiety zewnętrzne z oprawą mosiężno-miedzianą to strzał w dziesiątkę. Bo w najbliższych latach nie wyjdą z mody.

Jakie kinkiety zewnętrzne wybrać? Czy mosiądz jest odporny na warunki atmosferyczne i jak długo zachowuje swój blask? Odpowiadamy na te pytania.

Kinkiety zewnętrzne - oryginalna ozdoba i wygoda

Spełniają głównie funkcję ozdobną, ale również są bardzo pomocne, gdy za oknem jest ciemno. Aby goście nie szukali dzwonka przy drzwiach bądź nie potknęli się na schodach, kinkiety oświetlają drzwi lub drogę do nich. Są też oryginalnym dodatkiem, który sprawia, że dom nabiera indywidualnego charakteru.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów kinkietów zewnętrznych. Elementami je odróżniającymi są materiał wykorzystany do ich produkcji. Żeliwne kinkiety zewnętrzne należą do najbardziej trwałych. Są też wytrzymałe i pozostają w niezmienionej formie przez lata.

W ostatnich latach to między innymi kolor złoty rządzi na salonach i wśród ogrodowych dodatków. Dlatego kinkiety miedziane stają się gustownym elementem elewacji domów. Tworzą niezwykle ciepłą oprawę przed wejściem. Wysokiej jakości kinkiety z miedzianym kloszem dodają również szlachetności, są tą nutą elegancji i dobrego smaku gospodarzy. Dla domowników są nie tylko gustownym dodatkiem, ale również praktycznym rozwiązaniem, dzięki któremu łatwiej jest znaleźć klucze w torebce czy plecaku, gdy zapadnie zmrok.

 

Miedź, mosiądz i żeliwo – niezniszczalne trio

Nie dość, że kinkiety mosiężne prezentują się bardzo oryginalnie, to są oświetleniem na lata. Żeliwo jest odporne na warunki atmosferyczne, ścieranie i jest bardzo wytrzymałe. Można z niego zrobić fantazyjne formy, dzięki którym uzyskiwane są bardzo oryginalne kinkiety. Natomiast niektórzy poszukują prostych rozwiązań i dla nich odlewane są klasyczne formy. Każdy znajdzie kinkiety zewnętrzne dostosowane do swojego domu.

Miedź to jeden z trzech, obok żelaza oraz aluminium, metali na świecie, które są najczęściej wykorzystywane w przemyśle. Jest odporna na warunki atmosferyczne, co samo w sobie jest  gwarancją długiej żywotności kinkietu. Należy do metali szlachetnych, rzadko ulega korozji. Miedź w połączeniu z cynkiem daje mosiądz. Ma on kolor złota, przy tym jest wytrzymały i odporny na kapryśna pogodę.

Zewnętrzne kinkiety z miedzianym kloszem są piękną ozdobą wejścia domu. Dostępne są w różnych wersjach, zarówno jeśli chodzi o żeliwny odlew ramienia, jego długość jak i wysokość kinkietu. Złoty kolor nie wyjdzie z mody przez najbliższe lata. Zresztą, od zawsze złoto było synonimem szlachetności i trwałości.

Jeśli chcesz by dom dla jego mieszkańców był ostoją, dawał poczucie bezpieczeństwa i stabilności, to niewielki dodatek pod postacią kinkietów zewnętrznych się do tego przyczyni.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email