Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak efektownie podświetlić rośliny w ogrodowej przestrzeni?

Jak efektownie podświetlić roślin w ogrodowej przestrzeni? Zasady tworzenia niepowtarzalnych aranżacji

 

Ogród powinien być piękny zarówno w dzień, jak i w nocy. Zadbaj o dobór oświetlenia, które umożliwi podświetlanie roślin, które napawają Cię dumą.

 

Z naszych artykułów wiesz już m.in. jak zaplanować ogrodową instalację elektryczną oraz jakie są najczęściej popełniane błędy w oświetleniu ogrodowym. Przyszedł czas na kolejną ważną poradę, która będzie dotyczyła podświetlania roślin w ogrodowej przestrzeni. Jakie oprawy nadają się do tego najlepiej? Sprawdź!

 

Lampy w ogrodowej przestrzeni nie tylko dla bezpieczeństwa i komfortu użytkowania

 

Lampy w ogrodzie powinny oprócz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa i zapewniania komfortu spełniać także funkcję dekoracyjną. Ich zadaniem jest podkreślanie wybranych elementów elewacji, małej architektury ogrodowej czy poszczególnych okazów flory, m.in. drzewek ozdobnych oraz roślin.

Przede wszystkim warto zainwestować w oprawy odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a takie znajdziesz na prolamp.pl. Wykonane z wysokiej jakości żeliwa odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością na uszkodzenia, co jest ich absolutnym atutem.

Wybór konkretnych opraw w dużej mierze zależy od efektu oświetleniowego, jaki chcesz uzyskać. Dostępnych rozwiązań jest naprawdę sporo, dlatego warto się z nimi zapoznać.

 

Skuteczne podświetlenie roślin w ogrodzie. Jak zrobić to poprawnie?

 

Jeżeli masz w swoim ogrodzie wyjątkowe okazy roślin, które chcesz zaprezentować nie tylko w dzień, ale również po zmroku, warto zadbać o umieszczenie w ich bliskim otoczeniu odpowiednich lamp. Podświetlić można m.in. trawy ozdobne, rabaty kwiatowe czy drzewka ozdobne. To od rozmiaru roślin zależy, jaka lampa nadawała się będzie do tego idealnie. Radzimy jednak, aby dobierać znacznie niższą lampę w stosunku do obiektu, który chcesz podświetlić. Światło wychodzące od dołu prezentuje się bardzo okazale.

W przypadku niewielkich drzewek ozdobnych możesz postawić m.in. na lampę średnią z czterokątnym kloszem i słupkiem S1, która ma wysokość 145 cm. Na rabatach kwiatowych sprawdzi się niższe oświetlenie m.in. lampa niska z kloszem w kształcie kuli i słupkiem N2, której wysokość to 55 cm.

Bardzo efektownie wygląda także podświetlanie drzew o wysokości powyżej 5 metrów. Nie dość, że same w sobie są niezwykle ozdobne i zapewniają wyjątkową aranżację przestrzeni przydomowej, to jeszcze gdy zyskają oświetlenie, po zmroku także będą prezentowały się okazale. Są dwa sposoby aranżacji świetlnej w tym przypadku:

  • bezpośrednie skierowanie światła na drzewo, co umożliwia podkreślenie jego kształtu, ozdobnych liści czy ciekawych rysunków kory,
  • rozmieszczenie lamp tak, aby tworzyły pewnego rodzaju grę świateł, a to udaje się osiągnąć, gdy oświetlenie wychodzi spod rośliny.

Najczęściej do oświetlania wysokich drzew wykorzystywane są lampy wysokie umieszczone na słupkach z kloszami w kształcie kuli, czworokątnymi lub sześciokątnymi. Najwyższa lampa tego typu, jaką znajdziesz w naszej ofercie ma 350 cm.

 

>> Przeczytaj również: Oświetlenie ogrodowe - tyle możliwości! Co wybrać?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email