Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Wysokość lamp ogrodowych a miejsce ich instalacji

Wysokość lamp ogrodowych a miejsce ich instalacji

 

Staranne oświetlenie ogrodu sprawia, że jest on miejscem praktycznym i przyjaznym także po zmroku. Latem w ciepłą noc z wielką przyjemnością można będzie przemierzać alejki i podziwiać roślinność w całkiem innym wydaniu, niż w dzień. Aby osiągnąć takie efekty, należy w umiejętny sposób rozmieścić w ogrodzie lampy niskie, średnie i wysokie. Jak to zrobić?

 

W jakich miejscach w ogrodzie sprawdzą się lampy niskie?

W sklepie prolamp.pl znajdziesz lampy niskie o symbolach zaczynających się na literę N, które mają wysokość od 45 do 170 cm. Tak duża rozpiętość powoduje, że masz szansę zaaranżowania przestrzeni w wyjątkowo atrakcyjny sposób.

Dobrym miejscem na umieszczenie niskich lamp są alejki prowadzące do atrakcyjnych punktów w ogrodzie. Świecące tuż przy ziemi lampy, efektownie wyznaczą trasę, którą warto podążać, aby zobaczyć oczko wodne czy wyjątkowy okaz roślinny znajdujący się w odległej części ogrodu.

Niskie lampy ogrodowe można z powodzeniem umieścić także między kwiatami oraz krzewami na rabatach. W subtelny sposób podświetlą kolorowe przestrzenie ogrodowe, jednocześnie nie zajmując przy tym zbyt dużo miejsca.

Wielką zaletą niskich lamp ogrodowych jest to, że w bardzo ciekawy sposób są w stanie pokazać po zmroku miejsca, z których jesteśmy wyjątkowo dumni.

 

W jakich miejscach w ogrodzie sprawdzą się lampy średnie?

Mające od 120 do 280 cm wysokości lampy średnie o symbolach zaczynających się na literę S to już znacznie większe konstrukcje oświetleniowe, które oprócz walorów estetycznych, dają także faktyczne światło w przestrzeni ogrodowej. Stanowią niezastąpione połączenie aspektów praktycznych z dekoracyjnymi.

Średnie lampy ogrodowe możesz wykorzystać do doświetlenia podjazdu i wyznaczenia granicy działki. Znakomicie sprawdzą się także do oświetlenia terenu wokół altany. Nie potrzeba lamp górnych, jeżeli zainwestujesz w średniej wysokości lampy ogrodowe, umieszczone wokół tarasu lub altany. Stworzysz z ich pomocą wyjątkowy klimat do grillowania i spędzania wieczorów na świeżym powietrzu.

 

W jakich miejscach w ogrodzie sprawdzą się lampy wysokie?

Lampy wysokie o symbolach zaczynających się na literę W najczęściej umieszczane są w przestrzeniach miejskich, w parkach, ale dla posiadaczy dużych prywatnych przestrzeni ogrodowych są nieocenioną pomocą przy doświetleniu rozległego terenu.

Jeżeli chcesz dostarczyć dużo światła do ogrodu, na pewno mierzące od 250 do 350 cm latarnie sprawdzą się znakomicie. Bardzo często są umieszczane przy ławce znajdującej się w zacisznej części ogrodu lub przy huśtawce. Oświetlając te miejsca z góry, można uzyskać bardzo ciekawy efekt półmroku, z zachowaniem klimatu. Jednocześnie dostarczysz dostateczną ilości światła, aby przestrzeń była dobrze widoczna.

Wysokie lampy ogrodowe są niezawodnym sposobem na rozświetlenie dużego ogrodu. Zapewniają znakomitą orientację, ponieważ nie ma fragmentów całkowicie zacienionych.

 

Tak wiele wysokości, tak wiele miejsc do instalacji

Masz do wyboru wiele lamp pod względem wysokości, dlatego bez trudu zdecydujesz się na oświetlenie świetnie pasujące do konkretnego fragmentu ogrodu. Warto dobierać wysokość lamp w taki sposób, aby nie utracić wyjątkowego klimatu panującego po zmroku w ogrodzie.

Lampy niskie, średnie i wysokie dobieraj do konkretnych miejsc, w których brakuje ci światła. To najlepszy sposób na zaaranżowanie przestrzeni ogrodowej pod kątem wizualnym, jak i praktycznym.

 

>> Przeczytaj również: Jesień w ogrodzie. Jak zbudować klimat, który pozwoli przetrwać ponure miesiące?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email