Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak zbudować klimat oświetleniem w okresie letnim?

Jak zbudować klimat oświetleniem w okresie letnim?

 

Z jednego z naszych artykułów wiesz już, jak zbudować klimat, który pozwoli przetrwać ponure miesiące w roku. Pora poznać triki umożliwiające przedłużenie letniej aury w ogrodowej przestrzeni.

 

Lampy ogrodowe, które oświetlą nawet najciemniejsze zakątki

Wieczory spędzone w ogrodzie mogą być naprawdę przyjemne, ale tylko wtedy, gdy zadbasz o piękne oświetlenie. Korzystając z przemyślanych systemów oświetleniowych możesz taki właśnie efekt uzyskać. Montaż lamp może odbyć się bezpośrednio w glebie, na elewacji budynku czy na filarach tarasu oraz altany. W ten sposób oświetlisz najważniejsze punkty zewnętrznej przestrzeni. Po zmroku Twój ogród będzie perfekcyjnym i urokliwym miejscem do spędzania czasu.

 

Klasyczne oświetlenie ogrodowe, czyli lampy niskie, średnie i wysokie typu słupki z kloszami

Funkcjonalnymi i estetycznymi rozwiązaniami do ogrodowej przestrzeni są lampy typu słupki z kloszami w różnych kształtach. Gwarantują dostęp do dużej ilości światła, a w dodatku mają różną wysokość, co umożliwia ich dopasowanie do wybranej przestrzeni bez najmniejszych problemów.

Zniewalający efekt możesz uzyskać stawiając na lampy wysokie, które mają od 220 do nawet 350 cm wysokości. Wyglądają spektakularnie w rozległych ogrodach, ponieważ zapewniają dostęp do dużej ilości światła. Ich minimalistyczne, jak i bogato zdobione konstrukcje robią niesamowite wrażenie. Zniewalający efekt gwarantowany.

Wśród ogrodowego oświetlenia nie może również zabraknąć lamp niskich, które świetnie sprawdzają się do podświetlania roślin, z których właściciel jest wyjątkowo dumny, a także do doświetlania alejek ogrodowych i tras wjazdowych.

 

Zaczarowany letni ogród

Trendy ogrodowe w bieżącym roku ściśle nawiązują do stylu retro, a oryginalne kształty lamp są niezastąpione do budowania przestrzeni ogrodowej, także w sezonie letnim. Musisz jednak dopasować źródła światła do własnych potrzeb, szczególnie, jeżeli chcesz stworzyć zaczarowany ogród. Niezastąpione okażą się w tym lampy średnie oraz niskie, które są w stanie dostarczać światło o różnym natężeniu, ze względu na możliwość wyboru kloszy z przezroczystymi lub mlecznymi szybkami. Uda się dzięki temu stworzyć bajkowy ogród, podkreślając jednocześnie ciekawe elementy architektury przydomowej.

 

Oświetlenie ogrodu w okresie letnim – zasady, o których warto pamiętać

  1. Oświetlanie ogrodu przy pomocy lamp zasilanych energią elektryczną jest bardzo wygodne, ze względu na możliwość sterowania, kiedy faktycznie chcemy doświetlić wybrane przestrzenie ogrodowe. Daje to dużą swobodę i umożliwia uzyskanie efektu takiego, na jakim najbardziej nam zależy.
  2. Wybieraj lampy atrakcyjne pod względem wizualnym oraz jednocześnie funkcjonalne. Takie połączenie umożliwi zapewnienie pięknej aranżacji w ogrodowej przestrzeni zarówno w dzień, jak i po zmroku.
  3. Poprzez dobre rozplanowanie lamp w ogrodowej przestrzeni możesz całkowicie odmienić wygląd swojego ogrodu. Przyjemne światło zapewni ogromną przyjemność ze spędzania czasu w letnim ogrodzie.

 

>> Przeczytaj również: Sposoby na skuteczne stworzenie oświetlenia parkowego

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email