Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Oświetlenie alejek ogrodowych oraz drzewek ozdobnych w przydomowym ogrodzie

Oświetlenie alejek ogrodowych oraz drzewek ozdobnych w przydomowym ogrodzie

 

W każdym ogrodzie powinno znaleźć się odpowiednio dobrane oświetlenie. Pozwala na stworzenie ciekawej, nastrojowej atmosfery. To od prawidłowo dopasowanych do przestrzeni lamp w dużej mierze zależy relaks w ogrodowej przestrzeni, szczególnie wieczorem.

 

Oświetlenie w ogrodzie jest bardzo ważne. Sprzyja odpoczynkowi, ale także może zachęcać do aktywności fizycznej. Możesz postawić na żarówki emitujące ciepłą barwę, co wpłynie pozytywnie na odczucie relaksu, natomiast stawiając na barwę chłodną białą możesz pobudzić się do aktywności fizycznej, np. do biegania po alejkach ogrodowych.

 

Cudowna aranżacja ogrodowej przestrzeni z wykorzystaniem oświetlenia

Musisz wiedzieć, że do ogrodu możesz wprowadzić kilka rodzajów oświetlenia, a znaczą część znajdziesz w ofercie prolamp.pl. Najczęściej do niewielkich ogrodów wprowadzane są przede wszystkim kinkiety, które nie dość, że oświetlają elewację budynku to jeszcze doprowadzają światło do ogrodowej przestrzeni, bez zabierania w nim cennego miejsca.

W dużych ogrodach masz znacznie większe możliwości. Możesz zdecydować się na latarnie żeliwne lub nieco niższe do podświetlenia drzewek ozdobnych. Najważniejsze, aby oświetlenie znajdowało się zarówno w strefie wypoczynkowej, jak i tej, w której chcesz uprawiać aktywność fizyczną lub po prostu spacerować.

 

Wybierz oświetlenie pasujące do Twojego ogrodu

Ważne jest, aby oświetlenie dobierać do stylu, w jakim aranżujesz ogród. Prosty kinkiet bez wyróżniających się zdobień np. klosz w kształcie kuli sprawdzi się w przestrzeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Do klasycznych lub rustykalnych ogrodów możesz wprowadzić natomiast kinkiet z 6-kątnym kloszem.

Oczywiście w praktycznie każdej przestrzeni ogrodowej bardzo dobrze będą wyglądały stojące niskie lampy ogrodowe, średnie oraz wysokie. Rozmiar należy dobrać jedynie do dostępnej przestrzeni użytkowej. Możesz decydować się na rozwiązania w różnych stylach, klasycznym i nowoczesnym. Wszystko zależy od Twojego zamysłu w zakresie aranżacji przestrzeni ogrodowej.

 

Jak skutecznie oświetlić alejki ogrodowe?

Oświetlenie ogrodowe ma skłaniać zarówno do odpoczynku, jak i aktywności niezależnie od pory dnia. We właściwy sposób oświetlając alejki ogrodowe możesz zapewnić sobie funkcjonalne przemierzanie przestrzeni także po zmroku. Lampy stojące znakomicie sprawdzą się w roli oświetlenia wyznaczającego trasę, którą warto podążać po ogrodzie owładniętym ciemnością.

W dużych ogrodach najlepiej sprawdzą się oczywiście wysokie latarnie np. latarnia żeliwna W1, ze względu na efektowny wygląd i dostarczanie dużej ilości światła na sporą powierzchnię.

 

Wyróżnij się i oświetl drzewka w swoim ogrodzie

Jeżeli chcesz uzyskać efekt wow w swojej przestrzeni ogrodowej, zdecyduj się na podświetlenie drzewek ozdobnych. Najlepiej oświetlić je przyjemnym, lekko stłumionym światłem, co pozwoli na wydobycie ich naturalnego piękna. Umieszczając odpowiednio niskie lampy stojące pod konkretnymi drzewkami, na pewno taki efekt uda się uzyskać bez większych trudności.

 

>> Przeczytaj również: Latarnie ogrodowe – jak urządzić z ich pomocą ogród?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email