Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak efektownie oświetlić taras?

Jak efektownie oświetlić taras?

 

Taras latem pełni bardzo ważną rolę. Jest dla wielu najważniejszą częścią ogrodu zapewniającą relaks na świeżym powietrzu. Warto zadbać, aby możliwe było z niego korzystanie także po zmroku. Pomoże w tym oświetlenie, jakie znajdziesz na prolamp.pl

 

Taras w letnim ogrodzie stanowi ciekawą strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu. Umożliwia organizację przyjęć, przyjmowanie gości lub spędzanie leniwych dni z kubkiem kawy. Jeżeli chcesz, aby był funkcjonalny i prezentował się atrakcyjnie także po zmroku, trzeba zainwestować w wysokiej jakości oświetlenie.

 

Jak zaplanować oświetlenie na tarasie?

Oświetlenie tarasu warto zaplanować już na etapie projektowania domu. Umożliwi to poprowadzenie wszystkich niezbędnych instalacji elektrycznych. Wtedy nie będzie żadnych problemów, aby zdecydować się na lampy średnie czy niskie zasilane energią elektryczną. Uznawane są za najwygodniejsze, ponieważ jest możliwość sterowania nimi. Zapalasz i gasisz je kiedy są ci potrzebne. Choć oświetlenie solarne jest tańsze i ekologiczne, nie ma nad nim kontroli. Nie daje również aż tak dużo funkcjonalnego światła. Stanowi bardziej dekorację przestrzeni. Na tarasie znacznie lepiej sprawdzą się elektryczne lampy ogrodowe.

Jasno podświetlony taras sprawdzi się znakomicie podczas wielogodzinnych przyjęć, które trwają do późnej nocy. Na pewno warto postawić na opcje dając dużo światła. To nie powinno być światło przytłumione, a wyraziste, umożliwiające swobodne korzystanie z przestrzeni i bezpieczne poruszanie się po tarasie.

 

Zadbaj o bezpieczny wybór lamp tarasowych

Planując rozmieszczenie lamp na tarasie musisz zadbać nie tylko o kwestie estetyczne, ale także związane z bezpieczeństwem. Musisz ustawić punkty świetlne przy tak newralgicznych miejscach, jak stopnie, progi czy inne przeszkody, o które można się potknąć. Na tarasie nie powinno być żadnych martwych punktów. Dzięki temu poruszanie się po nim będzie maksymalnie bezpieczne dla każdego użytkownika.

 

Lampy zewnętrzne przystosowane do tarasowej przestrzeni

Lampy zewnętrzne są dostępne w wielu odmianach. Możesz wybierać spośród lamp niskich, średnich i wysokich. Postawić możesz także na kinkiety, które umieszczone na ścianach budynku zapewniają dekoracyjne, ale i funkcjonalne oświetlenie danej przestrzeni.

Lampy zewnętrzne dostępne są również w różnych stylach. Wybierać można spośród lamp minimalistycznych takich, jak lampa z kloszem w kształcie kuli lub nieco bardziej ozdobnych i vintage, jak lampa z miedzianym kloszem. Dobrze jest zbadać ofertę interesującego producenta, zapoznać się z wszystkimi dostępnymi propozycjami, a na pewno uda się upolować rozwiązania korzystne zarówno pod względem zapewnianego bezpieczeństwa, jak i pasujące do stylu aranżowanej przestrzeni.

Jeżeli zależy ci na stworzeniu tarasu z przyjemną atmosferę, zdecyduj się na lampy o różnych wysokościach, z możliwością wyłączania części z nich, gdy chcesz dostarczać na daną przestrzeń znacznie mniej światła. Sterowanie oświetleniem na tarasie jest bardzo ważne. Przemyślany wybór oraz postawienie na propozycje odznaczające się wysoką jakością zagwarantują zorganizowanie przestrzeni, z której z wielką przyjemnością będzie się korzystało

 

>> Przeczytaj również: Podstawowe zasady, którymi należy kierować się tworząc instalację oświetlenia zewnętrznego

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email