Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Stylowe oświetlenie parkowe. 3 rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę

Stylowe oświetlenie parkowe. 3 rzeczy, które trzeba wziąć pod uwagę

 

Oświetlenie parku, skweru, placu zabaw wcale nie jest prostym wyzwaniem. Przede wszystkim alejki powinny być dobrze oświetlone, co daje poczucie bezpieczeństwa po zmroku. Po drugie oświetlenie musi współgrać z charakterem parku. Jedne są urządzone w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, a jeszcze inne noszą ślady dawnych lat. Każdy z parków wymaga odpowiedniego oświetlenia.

Jakie barwy sprzyjają oczom wędrujących wieczorami po parkach? Które lampy wysokie najlepiej wpisuje się w tą przestrzeń?

 

Lampy odporne na wszystko

 

Pierwszą ważną kwestią przy wyborze oświetlenia jest materiał, z którego wyprodukowane są lampy parkowe. Nie da się ukryć, że najtrwalszym z nich jest żeliwo. Rzeczy, które z niego powstają odznaczają się wytrzymałością. Zresztą wystarczy spróbować zmierzyć się z żeliwnym słupkiem, których w miastach nie brakuje, by przekonać się, że jest to twardy przeciwnik.

Oświetlenie parkowe musi być odporne na różne czynniki. I nie chodzi tu wyłącznie o pogodę, słońce, wiatr, ulewę czy grad. Niestety nie wszyscy szanują to co jest w parkach, w tym latarnie parkowe. Padają one ofiarą wandali, dlatego muszą być odporne na tego typu przypadki. Latarnie dostępne w ofercie prolamp.pl wykonane są z solidnego żeliwa, co jest odpowiedzią na wszelkie sytuacje, z którymi będą musiały się mierzyć.

 

Oświetlenie parkowe szyte na każdy park

 

Parki są różne. Jedne powstały niedawno, inne w okresie PRL-u, a jeszcze inne mają za sobą wiele dziesięcioleci. Skrywają budowle, które niegdyś pełniły ważną rolę bądź są w nich ukryte ruiny. Są częścią historii bądź powstały całkiem niedawno. Parki są w różnych stylach, dlatego oferujemy oświetlenie parkowe dla dowolnych przestrzeni zielonych.

Nasze latarnie parkowe są stylizowane, wyglądają oryginalnie i są ozdobą każdej alejki. Do nowoczesnych miejsc rekreacyjnych polecamy lampy z kloszem w kształcie kuli, a do romantycznych parków latarnie czworokątne bądź lampy parkowe z sześciokątnym kloszem. Natomiast do miejsc, które mają ślady historii idealne jest oświetlenie parkowe pod postacią słupa z dwoma kloszami.

Oferujemy lampy w stylu retro, które dodają elegancji każdemu miejscu. Dostępne są również lampy parkowe z miedzianym kloszem. Miedź, czyli kolor złota, podkreśla charakter miejsca i dodaje mu niebanalnego charakteru.

 

Jakiej wysokości powinna być lampa parkowa?

 

Lampy parkowe nie mogą być za niskie ani za wysokie. Najlepiej jeśli mieszczą się w przedziale od 2 do 3 m. W naszej ofercie znajdziesz lampy o różnej wysokości z tego przedziału.

Istotne znaczenie ma jeszcze barwa światła w parkach. Nasze oprawy mają standardowy gwint, dzięki czemu mogą mieć różne żarówki. Wybór barwy światła również zależy od charakteru parku, zagęszczenia drzew i innych elementów, które się w nim znajdują. Dobrą opcją jest ciepła barwa, która wprowadza przyjemny nastrój.

W naszej ofercie znajdziesz oświetlenie parkowe w prostej, tradycyjnej formie oraz stylizowane lampy parkowe. Bez względu na wybór, jest to inwestycja w ponadczasowość.

 

>> Przeczytaj również: Klosze do lamp ogrodowych - nowoczesne, klasyczne, czy ekscentryczne?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email