Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Lampy żeliwne - kwestie techniczne, które należy wziąć pod uwagę w trakcie montażu

Lampy żeliwne - kwestie techniczne, które należy wziąć pod uwagę w trakcie montażu

 

Lampy i latarnie żeliwne to inwestycja, na którą warto się zdecydować. Tego typu rozwiązanie może służyć właścicielom przez długie lata, zwiększać bezpieczeństwo na prywatnych posesjach, ale i publicznym terenie miejskim i wiejskim. Poza wspomnianą kwestią bezpieczeństwa tego typu rozwiązanie wpływa pozytywnie na estetykę danego miejsca, zwiększając jego wartość i prestiż. Pojawia się jednak pytanie: jak dobrać lampy wysokie, średnie lub niskie i prawidłowo je podłączyć, aby cała instalacja działała bez zarzutów?

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze lamp żeliwnych?

 

Istotnym aspektem, którego nie można przeoczyć, jest wybór rodzaju oświetlenia. Jeśli nie należysz do osób profesjonalnie zajmujących się tego typu instalacjami, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad zatrudnieniem fachowca, który nie tylko doradzi w wyborze, ale i zajmie się przygotowaniem całego systemu i jego bezpiecznym połączeniem.

Należy pamiętać o tym, że lampy niskie, średnie i wysokie  należące do zewnętrznego oświetlenia pod kątem elektryczności powinny stanowić oddzielny obwód, do którego kontroli będą przeznaczone dwa włączniki. Mowa tutaj o włączniku przeciwporażeniowym i włączniku nadmiarowo - prądowym. Jeśli oświetlenie składa się z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lamp, warto przemyśleć kwestię jego połączenia w jeden obwód i zamiast tego stworzyć kilka niezależnych. W przypadku awarii jednego z nich, wciąż będą działać bez zarzutu, a naprawa uszkodzonego fragmentu nie wpłynie na funkcjonowanie pozostałych.

Jeszcze jedną istotną kwestią jest możliwość sterowania całym systemem i jego obsługą. Nie ulega wątpliwości, że najwygodniejszym rozwiązaniem będzie takie podłączenie latarni, które zapewni dostęp do obsługi oświetlenia bezpośrednio z domu, garażu, warsztatu. Bez względu na pogodę i warunki atmosferyczne w każdej chwili będziesz mógł sterować oświetleniem, nie narażając się na chłód, deszcz lub wiatr.

 

Elementy instalacji oświetlenia zewnętrznego

 

Co należy zakupić, aby oświetlenie działało prawidłowo? Przede wszystkim lampy lub latarnie żeliwne, które najlepiej radzą sobie w zmiennych warunkach pogodowych. Pod kątem dekoracyjnym do wyboru są między innymi lampy wyposażone w klosze w kształcie kuli, czworokątne i sześciokątne klosze. Pod względem wymiarów, na rynku dostępne są lampy średnie, ale i te bardzo niskie i wysokie - w zależności od potrzeb, uwarunkowań terenu i znajdujących się na nim obiektów.

Do bezpiecznego i niezawodnego działania lamp niezbędne są transformatory oraz bezpieczniki. Warto również zwrócić uwagę na napięcie montowanego oświetlenia, które może wynieść 12, 24, a nawet 230V.

W każdej instalacji, lecz szczególnie tej montowanej na zewnątrz i narażonej na deszcz, wilgoć itd., konieczne jest jej odpowiednie zabezpieczenie. Dzięki temu wszyscy użytkownicy przebywający w pobliżu lamp mogą czuć się bezpieczni, a niekorzystna pogoda nie będzie miała wpływu na działanie instalacji.

Zwróć zatem uwagę na teren, na którym będą znajdować się lampy, zainwestuj w wysokiej jakości oświetlenie charakteryzujące się dużą szczelnością i odpornością oraz zatrudnij wyłącznie sprawdzonego, rzetelnego fachowca.

 

W artykule: jak zamontować lampy ogrodowe? również poruszaliśmy kwestie montażu elektrycznych lamp ogrodowych.

 

>> Przeczytaj również: Na co trzeba zwrócić uwagę oświetlając wjazd do garażu?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email