Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Dlaczego latarnie miejskie mają tak duże znaczenie? Jak powinna być oświetlona ulica oraz park?

Dlaczego latarnie miejskie mają tak duże znaczenie? Jak powinna być oświetlona ulica oraz park?

 

Gdy zapada zmrok, to one oświetlają ulice. Pies nie poczeka ze spacerem do rana. Szef nie zwolni nas z pracy wcześniej, gdy jeszcze świeci słońce. Poza tym dzięki nim można bezpiecznie biegać, jeździć na rowerze, ćwiczyć w okresie jesieni i zimy. Latarnie miejskie często są niedoceniane, a tak ważne w codziennym funkcjonowaniu. Dopiero, gdy za oknem nagle zrobi się ciemno, zdajemy sobie sprawę,  jak są istotne.

Jaka powinna być latarnia miejska? Choć każde miasto jest inne, to są uniwersalne rozwiązania, które wpisują się w każdy pejzaż. Które latarnie są najlepszym rozwiązaniem? Wskazujemy cztery rzeczy, które powinny mieć wpływ na dokonywany wybór.

 

Trwałość latarni miejskich

 

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze latarni miejskich powinien być materiał, z którego są wykonane. To co nie jest na naszym podwórku, a jest wartością wspólną, niestety nie zawsze i nie przez wszystkich jest szanowane. Dlatego latarnie miejskie powinny być wykonane z żeliwa.

Żeliwo jest odporne na warunki atmosferyczne i przez lata będzie służyło mieszkańcom. Nie jest podatne na korozję. W każdej chwili lampę żeliwną można również poddać renowacji. Zyska dzięki temu dawny wygląd.

 

W miejskim stylu

 

Jaki jest miejski styl? Różnorodny, ale i uniwersalny, dlatego warto zainwestować w wysokie lampy żeliwne o różnych kloszach.

Idealnym dopełnieniem parków są wysokie lampy żeliwne z kloszem sześciokątnym. Zaś w ulicę pełne sklepów idealnie wpisują się wysokie lampy z kloszem w kształcie kuli. A przy chodnikach wśród bloków można umieścić lampy z kloszem czworokątnym. Czyż to nie wymarzone miasto? Tradycyjny kształt lamp idealnie komponuje się z nowoczesnymi zabudowaniami, ale też z blokami z poprzedniego ustroju.

Dzięki tradycyjnym, wysokim lampom żeliwnym każde osiedle, park, ulica, miasto zyskują duszę, niepowtarzalny charakter. Tego typu lampy są również idealnym sposobem oświetlenia terenów wokół budynków użyteczności publicznej, szkół, szpitali, urzędów. Dzięki takim latarniom miejskim miasto jest spójną całością.

 

Bezpieczeństwo

 

Żeliwo to wytrzymały na uszkodzenia materiał. Dla przestrzeni wokół domu, jak i w różnych obszarach miasta, ma to duże znaczenie. Trudniej jest uszkodzić słupek żeliwny, niż wykonany z mniej trwałych materiałów. Ciężar żeliwa wpływa na bezpieczeństwo. I dlatego miasta najczęściej stawiają na żeliwne słupki

 

Inwestycja na długie lata

 

Podatnicy nie chcą wydawać co chwila pieniędzy na nietrafione inwestycje. Jesteśmy państwem rozwijającym się, dlatego przede wszystkim liczą się inwestycje na lata. Czyli dobrze wydane pieniądze, na elementy przestrzeni miejskiej, które będą służyć bez problemów. Żeliwne latarnie miejskie to gwarancja, że tak będzie.

Duży wybór latarni miejskich dostępnych w ofercie prolamp.pl daje możliwość dostosowania wysokości latarni, klosza, innych parametrów do potrzeb mieszkańców. Dzięki nim otoczenie jest nie tylko piękniejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

 

>> Przeczytaj również: Oprawy parkowe LED. Różne możliwości aranżacji zielonej przestrzeni w miastach

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email