Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak optymalnie i tanio oświetlić ogród?

Jak optymalnie i tanio oświetlić ogród?

 

Od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowany ogród zależy możliwość komfortowego korzystania z niego po zmroku. Ważne jest, aby lampy uruchamiały się na głównych alejkach, przy wjeździe, a także w innych strategicznych miejscach. Z ich pomocą można również wyeksponować najatrakcyjniejsze punkty w ogrodzie, np. małą architekturę czy wyjątkowe okazy roślin. Trzeba oświetlenie bardzo dokładnie przemyśleć i dobrać do ogrodu odpowiednią ilość lamp. Przy tym warto zwrócić uwagę na koszty. Dziś jest tak duży wybór propozycji od różnych producentów, że bez trudu uda się znaleźć lampy dostępne w atrakcyjnych cenach.

 

Oświetlenie ciągów komunikacyjnych w ogrodzie

Ścieżki, chodniki, podjazd to ważne ciągi komunikacyjne w każdym ogrodzie. Można oświetlić je na wiele sposobów, ważne aby zadbać o wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawność instalacji. Lampy niskie idealnie sprawdzą się w tej roli, ponieważ pozwolą na precyzyjne oświetlenie wybranych miejsc, dając przy tym bardzo dużo światła. To zdecydowanie najlepsza opcja, na jaką możesz się zdecydować.

 

Podświetlenie roślin

Z pomocą niskich lamp będziesz w stanie oświetlić rośliny od dołu, przez co efekt finalny po zmroku będzie bardzo dobry. Warto umieścić je pod najbardziej okazałymi gatunkami, z których jesteście wyjątkowo dumni. Będą dzięki temu widoczne zarówno w dzień, jak i w nocy.

Podobny zabieg można zastosować przy oczku wodnym, ogrodowej altanie, jak i przy każdej małej architekturze ogrodowej.

 

Oświetlenie ogrodowe: inspiracje

Dziś jest do wyboru tak wiele rodzajów lamp ogrodowych, że możesz przebierać i wybierać wśród różnych propozycji. Niesłabnącą popularnością cieszą się lampy z kloszem w kształcie kuli. Jest to klasyczne, a jednocześnie bardzo nowoczesne rozwiązanie, które znakomicie wygląda w praktycznie każdym ogrodzie. Wprowadzić je możesz do ogrodu tradycyjnego, jak i z nutką nowoczesności. Lampy wyglądają designersko i są prawdziwym hitem w ogrodowych inspiracjach.

Tradycyjny wymiar oświetlenia gwarantują natomiast lampy z geometrycznymi kloszami, np. czworokątnym lub sześciokątnymi. Jeżeli poszukujesz optymalnego, klasycznego rozwiązania do swojego ogrodu, na pewno właśnie na takie propozycje warto stawiać.

 

Inwestuj wyłącznie w wysokiej jakości lampy ogrodowe

Chcesz zaoszczędzić? Zainwestuj w lampy wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich wymiana nie będzie konieczna przez lata. Stawiając na produkty od sprawdzonych dostawców masz pewność, że oświetlenie nie zepsuje się, nie zniszczy pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych, a jednocześnie będzie działało sprawnie, oświetlając wybrane miejsca w ogrodzie.

W ogrodzie muszą znaleźć się lampy ogrodowe o stopniu szczelności przynajmniej IP23. Wykazywały będą się dzięki temu odpornością na pyły, zalanie oraz inne zanieczyszczenia. W przypadku lamp zasilanych energią elektryczną, które znajdziesz w naszym sklepie, niezbędna jest energooszczędność. Nikt nie chce płacić wysokich rachunków za prąd, ale oświetlenie ogrodu jest również ważne. Znajdując balans i decydując się na energooszczędne oświetlenie, pożądany efekt jak najbardziej uda się uzyskać.

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email