Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak dobrze oświetlić ogród? Zastosowanie lamp ogrodowych, ciekawe modele, sposoby ich rozmieszczenia

Jak dobrze oświetlić ogród? Zastosowanie lamp ogrodowych, ciekawe modele, sposoby ich rozmieszczenia.

 

Ogród jest wyjątkowo ważnym terenem wokół domu, o który należy zadbać w szczególny sposób. Warto posadzić tam roślinność zgodnie z upodobaniami, kupić meble ogrodowe idealne do wypoczynku, ale przede wszystkim warto zainwestować w piękne oświetlenie ogrodowe. Na niewielkich, przydomowych terenach zielonych bardzo dobrze sprawdzą się lampy niskie lub średniej wielkości.

Podstawową zasadą przy oświetlaniu ogrodu jest to, aby uzyskać efekt przyjemny dla oka, a jednocześnie funkcjonalny. Ogród powinien pięknie prezentować się zarówno w dzień, jak i po zmroku, a to zapewnią idealne dobrane lampy.

 

Zasady oświetlania ogrodu. Praktyczne wskazówki

  1. Wprowadź kilka źródeł światła do swojego ogrodu. Uzyskasz w ten sposób wielowymiarowy efekt, podkreślisz strategiczne punkty, a jednocześnie wyróżnisz ciekawe gatunki roślin. Dzięki oświetleniu podzielisz również przestrzeń na strefy: relaksu, kontemplacji, zabawy. Zatroszcz się, aby w ogrodzie nie było martwych punktów dostrzegalnych po zmroku.
  2. Ścieżki, chodniki, drogi dojazdowe skutecznie oświetlą lampy z kloszem w kształcie kuli. Wyróżnią się na tle zielonej przestrzeni, będą stanowiły piękną ozdobę w dzień, a w nocy zagwarantują idealną widoczność terenu, po którym chcesz się poruszać.
  3. Do oświetlenia miejsc wypoczynkowych lub tarasu warto wykorzystać efektowne lampy średniej wielkości, które przypominają latarnie. Możesz wybierać spośród wielu modeli o różnym kształcie kloszy i wysokości. Najważniejsze jest, aby lampa dawała sporo światła i prezentowała się efektownie. Wyróżnisz w ten sposób przestrzeń wypoczynkową w wyjątkowy sposób.
  4. Do podświetlenia wybranych roślin w ogrodzie sprawdzą się znakomicie niskie lampy ogrodowe z klasycznymi kloszami: okrągłymi, czworokątnymi lub sześciokątnymi. Ustawiając je blisko wybranej rośliny, zyskasz pewność, że będzie widoczna nawet po zmroku.

Jak stworzyć magiczny ogród przy pomocy oświetlenia?

Właściwie dobrane lampy ogrodowe sprawią, że ogród stanie się miejscem pełnym uroku, niezwykłego klimatu, a jednocześnie będzie zachęcał do spędzania w nim dużej ilości czasu. Marzysz, aby stworzyć romantyczny ogród? Musisz wybrać klimatyczne oświetlenie, najlepiej z delikatnie przydymionym światłem, przepięknie jarzące się w ogrodowym mroku.

Budując klimat przy pomocy oświetlenia warto wybrać stylowe lampy żeliwne, które wyglądają klasycznie, a jednocześnie idealnie komponują się z intensywną zielenią, której nie brakuje w ogrodzie. Są trwałe, niezawodne i mogą oferować różny stopień intensywności oświetlenia. Wszystko zależy od tego, jakie szkiełko znajdzie się w kloszu: mleczne czy przezroczyste. Rozmieszczone w umiejętny sposób punkty oświetleniowe utworzą niezwykłą atmosferę i podkreślą starannie wypielęgnowane rośliny.

Za każdym razem, gdy wejdziesz do efektownie oświetlonego ogrodu uzyskasz efekt zachwytu. Niebanalna aranżacja, którą stworzą żeliwne lampy ogrodowe da właśnie taki efekt. Ogród będzie nie tylko piękny, ale również funkcjonalny.

 

>> Przeczytaj również: Co musisz wiedzieć o latarniach żeliwnych

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email