Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Co musisz wiedzieć o latarniach żeliwnych

Co musisz wiedzieć o latarniach żeliwnych?

 

Żeliwne wysokie lampy parkowe, czyli tzw. latarnie zapewniają najwyższej jakości oświetlenie w przestrzeniach publicznych, jak i dużych ogrodach. Z powodzeniem możesz wykorzystać je w parkach, na skwerach, ulicach, a także wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie efektywnego oświetlenia na bardzo dużym terenie. Dzięki temu, że dostępne są w różnych wysokościach, jesteś w stanie dopasować je do swoich potrzeb.

 

Czym wyróżniają się latarnie żeliwne?

Latarnie żeliwne wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz, śnieg, mróz czy ostre słońce. Są w stanie sprostać największym wymaganiom użytkowników, dlatego inwestycja w nie jest jak najbardziej opłacalna. Co ważne, żeliwo jest materiałem estetycznym, który bardzo dobrze wygląda w każdej przestrzeni. Dzięki tym lampom zbudujesz wyjątkową atmosferę zarówno w przestrzeni publicznej, jak i prywatnej.

Latarnie żeliwne przez lata zachowają swój atrakcyjny wygląd, nie wyblakną, ani nie zardzewieją. To wszystko zasługa wykonania z wysokiej jakości materiałów. Pamiętaj, aby zawsze kupować je ze sprawdzonych źródeł, a z pewnością będzie można cieszyć się z ich atrakcyjnego wyglądu przez lata. Cena, którą oferujemy na stronie prolamp.pl jest adekwatna do ich jakości. Jesteśmy przekonani, że każdy będzie zadowolony z zakupu, ponieważ nasza oferta jest bardzo szeroka.

Jak zbudowane są latarnie żeliwne?

Latarnie żeliwne są wykorzystywane do zapewnienia funkcjonalnego oświetlenia miejskiego, np. w parkach czy na skwerach. Mają wysokość maksymalnie do 350 cm. Składają się z:

 • podstawy,
 • masztu,
 • oprawy oświetleniowej.

Cała konstrukcja jest łączona poprzez skręcanie poszczególnych elementów. Dzięki temu wykazuje się odpowiednią stabilnością. Słup latarni podtrzymuje oprawę, która może mieć dowolny kształt. Popularne są klosze 4-kątne, ale także klosze w kształcie kuli. Oprawy mogą mieć wypełnienie ze szkła transparentnego lub mlecznego. W zasadzie można dobrać latarnię do całej zewnętrznej aranżacji, i to bez najmniejszych problemów.

Polecamy, aby zdecydować się na latarnie ze szkłem transparentnym. W przestrzeni publicznej sprawdza się znacznie lepiej niż szkło mleczne.

Gdzie można wykorzystać latarnie żeliwne?

Latarnie żeliwne można wykorzystać zarówno na miejskich terenach zielonych, jak i w dużych prywatnych ogrodach. Sprawdzają się:

 • na skwerach,
 • przy zalewach miejskich,
 • w parkach,
 • w dużych ogrodach prywatnych,
 • w ogrodach botanicznych,
 • na terenach szkół i uczelni.

Decydując się na latarnie żeliwne jako oświetlenie uliczne, masz szansę w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń i dostosować oprawy do architektury miejskiej, która bardzo często jest zabytkowa.

Dzięki stonowanej kolorystyce i prostym kształtom, latarnie nie odrywają uwagi od otoczenia, wtapiają się w nie, a jednocześnie pełnią bardzo ważną funkcję, jaką jest oświetlenie przestrzeni. Bez żadnych problemów dopasujesz je do małej architektury, jak i terenów zielonych.

 

>> Przeczytaj również: Dlaczego stopień ochrony IP lamp zewnętrznych jest tak ważny?

 • Dodaj link do:
 • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email