Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Kolumny żeliwne przetrwają niejedno pokolenie

Kolumny żeliwne przetrwają niejedno pokolenie, a żeliwo w ogrodzie jest teraz w modzie

 

Żeliwne ławki są już nie tylko częścią przestrzeni publicznej. Meble ogrodowe z żeliwa coraz częściej stają w przydomowych ogrodach i na balkonach. Jest na nie moda. Są ponadczasowe, trwałe, piękne, stylowe. Świetnie współgrają z żeliwnymi lampami, niskimi i wysokimi, np. z lampami z 6-kątnym kloszem oraz kinkietami mosiężno- miedzianymi. Jakie zalety mają dodatki do ogrodu z żeliwa?

 

Ławka, na której będą siedzieć prawnuki

 

Wygląda jak stal, ale żeliwo to inny skład. Powstaje ze stopu stali, węgla, fosforu, manganu oraz innych pierwiastków. Meble ogrodowe najczęściej powstają z żeliwa szarego. Pomimo tego, że żeliwo po obróbce jest twarde jak stal, to w trakcie obróbki jest to plastyczny materiał. Dlatego można na nim wyczarować różne odlewy, a nawet zdobienia. Jak piękne oświetlenie można z niego zrobić, obrazują nasze lampy, dla przykładu lampa z sześciokątnym kloszem z koronkami.

Kolumny żeliwnecechuje duża trwałość, która jest gwarancją, że lampa, czy ławka z żeliwnymi nogami przetrwa nie lata, a dziesięciolecia. Na żeliwnym krześle zasiądzie prawnuk, który będzie wspominał dziadku i nie martwił się o zakup mebli ogrodowych.

Dużą zaletą żeliwa jest odporność na warunki pogodowe. Nawet jeśli dochodzi na żeliwie do korozji, to jest ona wyłącznie powierzchowna i łatwo jej zaradzić.

 

Kolumny żeliwne zapewniają stabilność konstrukcji

 

Nowoczesne meble ogrodowe są lekkie i łatwo się je przenosi, dlatego niektórzy za wadę żeliwnych ławek i stołów uznają ich wagę. Natomiast jest to ich duży atut. Gdy wieje, waga żeliwnych konstrukcji zapewnia im niezachwianą postawę. Podobnie sprawa wygląda, jeżeli chodzi o lampy z oferty Prolamp.pl. Są one trwałym elementem ogrodu.

Ławki, stoły z żeliwnymi nogami są stabilne, co jest kolejną korzyścią. W przypadku stołów ma to kluczowe znaczenie.

 

Ponadczasowe rozwiązania do ogrodu

 

Żeliwne elementy wpisują się idealnie w ogrody urządzone w różnych stylach. Świetnie dopełniają minimalistyczne, nowoczesne przestrzenie. Są najlepszym wyborem do ogrodów w stylu romantycznym, sielskim i wiejskim.

Żeliwne lampy, czy to kinkiety pod postacią kuli, czy stojące lampy średnie, w otoczeniu mebli z żeliwnymi elementami tworzą spójną, gustowną całość. Kolumny żeliwne są wykonywane w różnych stylach. Jedne są proste, a inne mają bardziej wytworne formy. Każdy znajdzie swój styl.

 

Jakie zalety mają kolumny żeliwne?

 

O wielu zaletach już wspomniano. Trwałość, wytrzymałość, stabilna konstrukcja i estetyka to jedne z największych korzyści. Kolejne to łatwość utrzymania elementów żeliwnych w ogrodzie w niezmienionej formie przez lata, co oznacza dużą oszczędność. Poza tym żeliwo jest odporne nie tylko na korozję, ale również na modę. Zawsze będzie ponadczasowe i cenione. Lampy żeliwne od lat zachwycają nie tylko w parkach, ale coraz częściej w przydomowych ogrodach, tych małych i tych dużych.

Tradycyjne rozwiązania i formy zawsze są najlepszym wyborem. Jeśli chcesz stworzyć stylową przestrzeń wokół domu, to lampy i akcenty żeliwne są strzałem w dziesiątkę.

 

>> Przeczytaj również: Rewitalizacja parku zaczyna się od oświetlenia

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email