Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak dbać o oświetlenie ogrodowe?

Jak dbać o oświetlenie ogrodowe?

 

Ogród jest wspaniałym miejscem do wypoczynku. Co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości. Ważne, aby można było z niego korzystać także po zmroku. Jeżeli chcesz uzyskać wspaniały efekt, o oświetlenie ogrodowego musisz dbać. Przedstawiamy kilka porad, jak robić to właściwie.

 

Oświetlenie jako ważna część ogrodowej przestrzeni

W ogrodzie oprócz roślin, altanek, oczek wodnych, fontann i rzeźb powinno znaleźć się właściwie dobrane oświetlenie. Pozwala ono na zaprezentowanie zgromadzonych zbiorów także po zmroku. Inwestując w wysoką jakość lamp znajdujących się w ofercie prolamp.pl masz szansę uzyskać cudowny efekt rozświetlenia. To pierwszy krok, jaki warto zrobić dla celów aranżacyjnych.

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości lampy żeliwne, które pozwolą na stworzenie wyjątkowego oświetlenia na długie lata. Są wykonywane z bardzo dobrych surowców, posiadają znakomite parametry techniczne, dlatego ich użytkowanie będzie wiązało się z ogromną przyjemnością. Stawiając na nasze sprawdzone, atestowane wyroby do oświetlania przestrzeni ogrodowej, robisz fantastyczną inwestycję.

 

Jak dbać o oświetlenie ogrodowe? Podstawowe zasady

Dbanie o oświetlenie ogrodowe nie jest skomplikowane. Trzeba jedynie przestrzegać kilku podstawowych zasad, a można będzie cieszyć się z idealnego stanu lamp przez wiele lat.

  1. Instalacja elektryczna, dzięki której działają lampy niskie, lampy średnie i lampy wysokie w Twoim ogrodzie, wymaga określonych przeglądów. Kontrola jest zalecana raz na rok lub raz na 2 lata.
  2. Na bieżąco warto sprawdzać stan lamp ogrodowych, które mogą zostać uderzone przez piłkę, samochód lub w skutek niesprzyjających warunków atmosferycznych mogą ulec uszkodzeniu. Kontrolując stan poszczególnych punktów świetlnych można zapobiec awarii całej instalacji.
  3. Naprawę elektrycznych lamp ogrodowych należy zlecić wyłącznie profesjonalnemu elektrykowi. Nie będzie to duży koszt, a zadbasz o bezpieczeństwo przestrzeni ogrodowej.
  4. Z biegiem czasu żarówki znajdujące się w kloszach lamp mogą ulegać przepaleniu. Warto wymieniać je na bieżąco, gdy tylko zaczną świecić słabiej. Dzięki temu efekt oświetlonego ogrodu będzie cały czas taki sam, jak w momencie instalacji.
  5. Po latach eksploatacji przyjdzie czas na wymianę osłon w lampach ogrodowych. Możesz zostać również do tego zmuszony, jeżeli klosz 4-kątny pęknie od zimna lub w wyniku działania czynników atmosferycznych.
  6. Jeżeli chcesz utrzymać klosz 6-kątny lub każdy inny w dobrym stanie, pamiętaj o regularnym oczyszczaniu go z zanieczyszczeń. Mycie jest podstawą w dbaniu o jakość oświetlenia ogrodowego. Czyste lampy świecą o wiele jaśniej. To zrozumiałe.

Piękne oświetlenie ogrodowe

Trzymając się powyższych zasad, jesteś w stanie wydłużyć żywotność lamp ogrodowych i zapewnić sobie fantastyczne oświetlenie przestrzeni zewnętrzne. Minimalne starania wystarczą, aby Twój ogród pięknie prezentował się także po zmroku. Warto pamiętać o zasadach higienicznych i korzystaniu z usług specjalistów, aby lampy ogrodowe świetnie wyglądały i działały niezawodnie.

 

>> Przeczytaj również: Oświetlenie podjazdu przed domem - jak uzyskać najlepszy efekt?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email