Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Lampy solarne czy elektryczne - jakie powinno być oświetlenie zewnętrzne

Lampy solarne czy elektryczne? Jakie powinno być oświetlenie zewnętrzne?

 

Właściciele ogrodów bardzo często zastanawiają się, jak oświetlić przestrzeń, aby uzyskać najlepsze efekty wizualne. Do wyboru mają dwa rozwiązania: lampy solarne oraz elektryczne. Podpowiadamy, jakie zalety oraz wady mają wymienione opcje.

 

Jakie powinno być oświetlenie ogrodowe?

Najważniejsze jest, aby oświetlenie ogrodowe zostało w prawidłowy sposób zaplanowane. Należy zadbać o optymalny komfort użytkowników, jak i ich bezpieczeństwo. Aby taki efekt osiągnąć, trzeba wyznaczyć konkretne punkty, w których lampy zostaną umieszczone. Najczęściej lokuje się je wzdłuż krawędzi domu, przy alejkach ogrodowych oraz przy drogach dojazdowych do bramy garażowej oraz wejścia do domu. Warto także pamiętać o lampach, które w ciekawy sposób podświetlą architekturę ogrodową oraz rośliny, z których jesteśmy wyjątkowo dumni.

Możesz zdecydować się na kilka typów oświetlenia. Zawsze jednak warto wybierać lampy o wysokim IP, czyli odporne na czynniki zewnętrzne takie, jak deszcz czy śnieg oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest to szczególnie ważne, gdy decydujesz się na oświetlenie elektryczne. Słabej jakości lampy mogą wywołać zwarcie, które doprowadzi do tragedii w starannie wypielęgnowanym ogrodzie.

 

Solarne lampy ogrodowe. Co przemawia na ich korzyść?

Lampy solarne od lat cieszą się niezmienną popularnością wśród właścicieli ogrodów. Bez konieczności prowadzenia wykopów czy rozciągania sieci kabli, możesz oświetlić swój ogród. Każda lampa składa się z kilku podstawowych elementów: diody LED, oprawy, baterii słonecznej pokrytej ogniwami fotowoltaicznymi, akumulatora służącego do magazynowania energii słonecznej.

Lampy solarne w ciągu dnia gromadzą promienie słoneczne poprzez panel fotowoltaiczny. Następnie energia przekazywana jest do akumulatora, gdzie przetwarzana jest na światło emitowane dzięki diodom LED. Po zmroku można cieszyć się z pięknego oświetlenia ogrodu w naturalny sposób.

Oprócz kosztu zakupu, ich eksploatacja nie generuje żadnych wydatków. Taki typ oświetlenia jest bardzo oszczędny. Trzeba jednak mieć świadomość, że ich działanie jest uzależnione od pogody. Jeżeli dostęp do promieni słonecznych będzie ograniczony, może nie udać się zgromadzić dostatecznej ilości energii niezbędnej, aby lampy świeciły przez całą noc. W dodatku, zimą to oświetlenie może się nie sprawdzić. Lampy solarne mogą ulec zniszczeniu ze względu na zbyt niskie temperatury.

 

Elektryczne lampy ogrodowe. Czy to rozwiązania idealne dla Ciebie?

Lampy zasilane energią elektryczną, które znajdziesz na prolamp.pl, są wykonywane z wysokiej jakości żeliwa, a oprawy odznaczają się bardzo dużą szczelnością. Dzięki temu są w stanie przetrwać w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Są to lampy całoroczne, do zastosowania w przydomowych ogrodach, parkach oraz na skwerach.

Każdy punkt świetlny podłączony jest do instalacji elektrycznej. Możesz wybierać lampy niskie, średnie oraz wysokie, tworzyć z ich pomocą różne kompozycje wpływające na atrakcyjność ogrodowej przestrzeni.

Ogromną zaletą lamp elektrycznych jest możliwość korzystania z nich o dowolnej porze roku. Wystarczy wcisnąć przycisk, aby oświetlić cały ogród. Możesz samodzielnie zdecydować, czy dziś chcesz, aby oświetlany był cały ogród, czy jednak z tego zrezygnujesz. Tego komfortu nie ma przy lampach solarnych, które działają niezależnie od woli użytkowników. Niektóre oprawy są w dodatku wzbogacone o czujniki ruchu oraz zmierzchu.

W poszukiwaniu idealnego oświetlenia do ogrodu warto zawsze sprawdzić wszystkie dostępne opcje, a lampy elektryczne na pewno należą do najwygodniejszych, z jakich możesz skorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że ich wprowadzenie do ogrodu wiąże się z pracami ziemnymi. Lepiej jest zaplanować instalację już na etapie projektowania ogrodu. Dzięki temu nie zniszczysz rabat ani starannie wypielęgnowanego trawnika.

 

>> Przeczytaj również: Chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w ogrodzie? Postaw na latarnie!

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email