Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Mity związane z posiadaniem i urządzaniem ogrodu

Mity związane z posiadaniem i urządzaniem ogrodu

 

Jaki projekt ogrodu jest najłatwiejszy w utrzymaniu? Praktycznie każdy szukać rozwiązań dobrze wyglądających, a jednocześnie umożliwiających wkładanie jak najmniej pracy w utrzymanie przestrzeni. Warto poznać najczęstsze mity, jakie pojawiają się w kontekście posiadania i urządzania ogrodu.

 

Mit 1: Założenie ogrodu kosztuje majątek

Oczywiście ziarno prawdy w tym jest, ale niekoniecznie musisz wydać krocie na zaprojektowanie i wykonanie ogrodu. Wystarczy wybrać proste w utrzymaniu, a jednocześnie tanie rośliny, zasiać trawnik, wybrać oświetlenie w konkurencyjnych cenach, które znajdziesz na prolamp.pl, a efekt finalny będzie zachwycający, jednocześnie bez rujnowania domowego budżetu.

Dobrze zaprojektowany ogród nie wymaga dokupowania i przesadzania roślin w każdym roku, będzie prezentował się znakomicie o każdej porze roku.

 

Mit 2: Ogród wymaga dużego nakładu pracy

Niektórzy twierdzą, że aby posiadać ogród trzeba mieć bardzo dużo wolnego czasu. Niektórzy są wręcz przerażeni tym, jak wiele obowiązków będą mieli do wykonania. Jest to jednak bardzo mylne podejście. Nowoczesny ogród projektuje się w taki sposób, aby głównie w nim wypoczywać, a nie pracować. Wystarczy dbać o utrzymanie porządku i wykonywać regularnie prace pielęgnacyjne, a ogród zawsze będzie wyglądał fantastycznie, bez konieczności całodniowego wykonywania w nim prac.

Możesz spokojnie usiąść na tarasie przepięknie oświetlonym przez kinkiet z sześciokątnym kloszem i cieszyć się z niesamowitej przestrzeni, która znajduje się tuż przed Twoim domem. Spełnij swoje marzenie o wyjątkowym ogrodzie.

 

Mit 3: Wprowadzenie oświetlenia elektrycznego nie jest możliwe do już zaprojektowanego ogrodu

Nie ma rzeczy niemożliwych. Oczywiście znacznie prościej jest poprowadzić instalację, gdy ogród nie jest jeszcze założony, ale nowoczesne rozwiązania umożliwiają poprowadzenie kabli w najmniej inwazyjny sposób. Oczywiście wykopy są konieczne, ale zawsze można zaplanować prace w taki sposób, aby jak najmniej zrujnować przygotowany ogród.

Warto przeczytać nasz wpis: 4 aspekty istotne przy wybieraniu oświetlenia ogrodowego, z którego dowiesz się, jakie zalety i wady ma elektryczne oświetlenie ogrodowe.

 

Nie daj się zwieść mitom!

Jeżeli marzysz o przepięknym, funkcjonalnym, nowoczesnym ogrodzie, nie daj się zwieść mitom, jakie wygłaszają niektóre osoby. Daj sobie szansę na przygotowanie przepięknej zewnętrznej przestrzeni, w której spędzisz udany czas.

Przede wszystkim projektuj ogród pod siebie, wybieraj rośliny, które Ci się podobają, decyduj się na funkcjonalne oświetlenie, którym można sterować. Ogród ma być miejscem, w którym odpoczniesz, zrelaksujesz się. Oczywiście trzeba poświęcić mu nieco czasu, aby podlać rośliny, skosić trawnik czy wypielęgnować drzewka, ale rozkładając prace w czasie i podejmując je regularnie nie będzie to wiązało się z wielogodzinnym zajęciem.

Wystarczy, że wszystkie prace ogrodowe dokładnie zaplanujesz i przemyślisz, a utrzymanie ogrodu nie nastręczy Ci wielu problemów.

 

>> Przeczytaj również: Jak efektownie oświetlić rabaty ogrodowe?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email