Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Latarnie parkowe

Komfortowe i bezpieczne latarnie parkowe

Wybierając oświetlenie parkowe trzeba kierować się zarówno komfortem, jak i bezpieczeństwem, ale również walorami estetycznymi i aranżacją terenu. W naszej ofercie znajdziesz stylowe latarnie parkowe w wielu wzorach, wielkościach i rozmiarach. W skuteczny sposób rozjaśnisz przestrzeń i nadasz jej wyjątkowy charakter. Zapewnisz doskonałe warunki do relaksu po zmroku.

Posiadamy latarnie parkowe o różnej wysokości słupów i z różnymi źródłami światła. Każda latarnia jest starannie wykonana, estetyczna i trwała. Zapewniamy niezawodność przez lata.

 

Latarnie, czyli niezbędny element każdego parku

Bezpieczne poruszanie się po przestrzeni parkowej jest możliwe tylko wtedy, gdy alejki są bardzo dobrze oświetlone. Oprawy parkowe zlokalizowane w odpowiedniej odległości od siebie wytoczą trasę, którą można będzie pokonać bez żadnych problemów.

Latarnie parkowe emitują światło, które gwarantuje bardzo dobrą widoczność. Zobaczysz wszystko po zmroku, czyli osoby spacerujące po parku, elementy małej architektury, jak i każdy przedmiot znajdujący się na Twojej drodze. Latarnie parkowe muszą emitować wysokiej jakości światło, aby rozpoznanie twarzy przechodniów nie stanowiło większego problemu.

Najlepiej jest zastosować zasadę oświetlenia wertykalnego oraz horyzontalnego.

 

Na te parametry techniczne zwróć uwagę kupując latarnie parkowe

Wybierając odpowiednie oświetlenie do przestrzeni parkowej musisz zwrócić uwagę na normy oraz parametry techniczne. Wyróżnionych zostało 6 klas oświetleniowych od P1 do P6. To, jakie latarnie powinny znaleźć się w danym parku zależy od:

  • położenia parku,
  • średniej ilości osób, która korzysta z parku,
  • ukształtowania terenu.

Standardowo w parkach wykorzystywane jest oświetlenie od P4 do P6. Ponadto, każda lampa powinna emitować światło o wysokim wskaźniku oddawania barw, przynajmniej na poziomie Ra70. Znaczenie ma również stopień szczelności. Latarnie parkowe narażone są na niskie i wysokie temperatury, opady deszczu, gradu, jak i na ostre słońce. Muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne, które występują na przestrzeni całego roku. Nie jest możliwy ich demontaż podczas niekorzystnych warunków pogodowych, dlatego tym trudom muszą sprostać.

Współczynnik szczelności w przypadku lamp parkowych powinien wynosić IP65.

 

Wysokiej klasy oświetlenie parkowe

Oświetlenie parkowe znajduje zastosowanie nie tylko w klasycznych parkach, ale również na skwerach, placach zabaw, przy ciągach komunikacyjnych, a także przy różnych podjazdach. Projektowane jest w taki sposób, aby wkomponować się w architekturę danego miejsca. W naszej ofercie znajdziesz latarnie żeliwne oraz aluminiowe stylizowane na klasyczne oprawy. Tym samym znajdą one zastosowanie w ponadczasowych dzielnicach oraz klasycznych parkach.

Latarnie parkowe spełniają zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Uzupełniają otoczenie i wprowadzają do niego niepowtarzalną stylistykę. Każda latarnia znajdująca się w naszej ofercie jest tworzona z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Jest wytwarzana z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Proponujemy modele w stylu klasycznym, które przypadną do gustu fanom ponadczasowych rozwiązań. Co ważne, nasze propozycje dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Poznaj nasze latarnie żeliwne

Klasyczne latarnie żeliwne wprowadzą na dany teren romantyczny nastrój, rodem z minionych czasów. Stylowy charakter, jaki gwarantują powstał z połączenia wysokiej jakości wykonania i niepowtarzalnej estetyki, która pozwoli na skuteczne ich wykorzystywanie przez lata. Wysokie słupy żeliwne posiadają drzwiczki w podstawie masztu umożliwiające podłączenie do instalacji elektrycznej za pomocą złącza słupowego. Każdy z masztów żeliwnych składa się z maksymalnie pięciu części skręcanych przy użyciu śrub imbusowych.

Jak to możliwe, że tak wysokie latarnie są stabilne? Udało się to uzyskać za pomocą wzmocnionej rury stalowej umieszczonej w maszcie. Każda z powierzchni będącej łącznikiem jest tłoczona na płasko, co pozwoliło na uzyskanie bardzo precyzyjnego efektu. Każda z latarni została pomalowana za pomocą metody tradycyjnej na mokro lub metody proszkowej.

 

Poznaj nasze latarnie aluminiowe

Jeżeli planujesz zakup latarni mającej maszt powyżej 3500 mm zdecyduj się na propozycje wykonane z aluminium. Dzięki temu, że latarnie są stylizowane, wprowadzą niepowtarzalny klimat do każdej przestrzeni parkowej. Zagwarantują skuteczne oświetlenie ogrodu, jak i alejek.

Latarnie aluminiowe posiadają drzwiczki w podstawie umożliwiające podłączenie do instalacji elektrycznej za pomocą złącza słupowego. Elementy składowe są łączone przy użyciu spawania, przez co stanowią spójną, jedną część. Latarnie są wykonane z prawdziwego odlewu aluminium i charakteryzują się niską wagą oraz malowane są proszkowo lub metodą natryskową.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą latarni parkowych aluminiowych i żeliwnych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się na ich temat więcej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego. Odpowiemy na pytania, podpowiemy rozwiązania, które świetnie sprawdzą się w tworzonej przestrzeni.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email