Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

W jaki sposób można wykorzystać słupki parkingowe żeliwne?

W jaki sposób można wykorzystać słupki parkingowe żeliwne?

 

Słupki parkingowe żeliwne są elementem ochronno-informacyjnym, które ograniczają wjazd oraz ruch na konkretnym terenie. Pozwalają na wyznaczenie przestrzeni zajmowanej przez parking miejski. Odznaczają się bardzo dużą uniwersalnością oraz wytrzymałością na niekorzystne warunki atmosferyczne, ze względu na wykonanie z wysokiej jakości żeliwa.

 

Wybór słupków parkingowych

Słupki parkingowe żeliwne można podzielić ze względu na sposób montażu. Mogą być montowane na stałe, poprzez ich zabetonowanie w wybranym miejscu lub przykręcenie do nawierzchni. Dostępne są także specjalne słupki chowane i skręcane, które można przenosić z miejsca na miejsce, wedle potrzeb.

Najczęściej słupki montowane na stałe sprawdzają się w miejscach na stałe wyznaczonych do celów parkingowych. Nie zdają egzaminu, gdy parking jest tymczasowy. Montując je na płytach chodnikowych, przy wyznaczonych miejscach parkingowych, jest możliwość ograniczenia przestrzeni, którą zajmuje samochód. Dzięki temu przechodnie będą mieli komfortową strefę do przemieszczania się, bez obawy, że napotkają na swojej drodze zator, w postaci zbyt mocno wysuniętej przedniej części samochodu.

 

Do czego przydają się słupki parkingowe żeliwne?

Słupki parkingowe żeliwne możesz wykorzystać do odgrodzenia części przeznaczonej do parkowania samochodów, od tej, która do tego celu nie jest przeznaczona. Mają więc za zadanie spełnianie funkcji wygradzającej. Pozwalają na blokowanie przejazdu i ochronę bezpieczeństwa przechodniów, którzy mogą komfortowo poruszać się po chodniku.

Najczęstszymi miejscami, gdzie słupki znajdują zastosowanie są parkingi miejskie, przy centrach handlowych, szkołach, urzędach czy kościołach.

 

Czy słupki parkingowe żeliwne muszą być atrakcyjne?

Aranżacja przestrzeni miejskiej w dzisiejszych czasach jest bardzo wymagająca. Ludzie zwracają uwagę na wiele aspektów, także tych niewielkich, takich jak słupki parkingowe żeliwne. Odpowiedź na pytanie, czy muszą być atrakcyjne jest więc retoryczna.

Słupki muszą zostać wpasowane w aranżację przestrzeni. Jeżeli lampy wysokie w okolicy są wykonane z żeliwa, słupki parkingowe również powinny być z tego materiału, w czarnym kolorze, z dodatkowymi elementami ozdobnymi. Dzięki temu uda się osiągnąć efekt spójności.

 

Wysokiej jakości słupki parkingowe żeliwne

Słupki parkingowe muszą być wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także trudne warunki atmosferyczne, które panują w różnych częściach roku. W związku z tym, że działa na nie wiele czynników zewnętrznych, dobrym i odpornym na nie materiałem jest żeliwo. Deszcz, śnieg czy ostre słońce nie jest w stanie go zniszczyć. Pod wpływem promieniowania UV nie płowieją.

W związku z tym, że słupki parkingowe żeliwne są pokrywane lakierem poprzez metodę proszkową lub natryskową, odznaczają się bardzo dużą odpornością na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne. Do podłoża są mocowane za pomocą kotew, dlatego ich montaż i demontaż jest bardzo prosty.

Dokonując zakupu słupków parkingowych żeliwnych, inwestujesz w zabezpieczenia na lata.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email