Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Oświetlenie ogrodu w stylu minimalistycznym. Jakimi zasadami warto się kierować?

Oświetlenie ogrodu w stylu minimalistycznym. Jakimi zasadami warto się kierować?

 

Nowoczesne trendy w aranżacji ogrodów sprawiają, że masz bardzo dużą dowolność w aranżowaniu zielonej przestrzeni wokół swojego domu. Możesz korzystać z wielu inspiracji. Coraz więcej osób decyduje się, aby urządzić ogród w stylu minimalistycznym. Jednym z najważniejszych aspektów, na który musisz zwrócić uwagę w tym przypadku jest oświetlenie.

 

Cechy charakterystyczne ogrodu minimalistycznego

Jeżeli chcesz urządzić ogród w stylu minimalistycznym, przede wszystkim musisz uprościć teren i zadbać o jego elegancki wygląd. Należy wprowadzić do przestrzeni geometryczne kształty, przede wszystkim kwadraty i koła. Ogród musi być podzielony na czytelne części, starannie wydzielone i uporządkowane.

Najczęściej w ogrodach minimalistycznych dominują gatunki roślin o regularnych, zwartych pokrojach, które można formować w dowolny sposób. Bardzo dobrze sprawdzają się iglaki, np. cisy. Możesz także wykorzystać klony, magnolie, bukszpany oraz trawy ozdobne.

Ogrody minimalistyczne są monochromatyczne, szczególnie pod względem wyposażenia oraz dekoracji. Głownie chodzi tu o umiejętne wkomponowanie tych elementów w pejzaż ogrodowy. Nie mają one w żadnym stopniu dominować w aranżowanej przestrzeni.

 

Oświetlenie w minimalistycznym ogrodzie. Na jakie rozwiązania warto postawić?

W ogrodzie minimalistycznym oświetlenie odgrywa bardzo dużą rolę. Musi umiejętnie wpisać się w aranżowaną przestrzeń. Oprócz funkcji dekoracyjnej powinno także spełniać praktyczną rolę.

Lampy najczęściej montowane są w strefie wypoczynkowej, przy głównych alejkach oraz na ścianach budynku. Jeżeli szukasz kinkietów, które skutecznie oświetlą elewację budynku w nowoczesny sposób, bardzo dobrze w tej roli sprawdzi się klosz kula.

Głównym zadaniem oświetlenia w ogrodzie minimalistycznym jest zapewnienie komfortu i wygody jego użytkownikom. Dostępne lampy mają pozwolić na spędzanie czasu w ogrodzie także po zmroku, dlatego wybierając oświetlenie zasilane prądem, które oferuje prolamp.pl, uda się ten efekt uzyskać bez najmniejszych problemów.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na walory dekoracyjne, które powinny posiadać lampy w ogrodzie minimalistycznym. Bardzo często stanowią one główną ozdobę w tej przestrzeni. Nie sposób w końcu nie zauważyć lampy z kloszem w kształcie kuli, umieszczonej na żeliwnym słupku, mającej ok. 120 cm wysokości. Będzie wyrazistym punktem przestrzeni ogrodowej, wprowadzającej do niej dekorację, jak i odpowiednią dawkę światła.

W ogrodzie minimalistycznym lampy na słupkach sprawdzą się najlepiej. Możesz ustawić je w dowolnym miejscu, np. wzdłuż alejek ogrodowych lub na podjeździe. Dzięki temu, że wyróżniają się prostotą, kloszem w kształcie kuli oraz różnymi wysokościami do wyboru, masz szansę postawić na rozwiązanie w każdym aspekcie dopasowane do potrzeb. Oto kilka propozycji, które możesz wybrać:

 

>> Przeczytaj również: Jaki kabel elektryczny umieścić w ziemi przy oświetleniu ogrodowym?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email