Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jakie oświetlenie warto wybrać do altany?

Jakie oświetlenie warto wybrać do altany?

 

Jeżeli posiadasz własny ogród, koniecznie zbuduj w nim altanę. Jest to fantastyczne miejsce do spotkań z przyjaciółmi, zapewniające relaks i odpoczynek każdego dnia. Musisz altanę jednak dobrze oświetlić, aby była funkcjonalna także po zmroku. Całonocne imprezy będą wtedy w niej jak najbardziej możliwe.

 

Pomysły na oświetlenie altany

 

W jednym z artykułów na blogu pisaliśmy jak efektownie oświetlić taras. Teraz przyszedł czas na poruszenie tematu oświetlenia altany, która jest funkcjonalnym miejscem do spędzania czasu, idealnym do grillowania. Zanim przystąpisz do działania, stwórz plan. Zapoznaj się z ofertą producentów, także prolamp.pl. Znajdziesz u nas m.in. kinkiety, które zadbają o oświetlenie przestrzeni wewnętrznej, jak i lampy niskie, które możesz wykorzystać, aby dostarczyć światło wokół altany. W zależności od gustu oraz potrzeb, w naszej ofercie znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Wśród naszych propozycji znajdują się lampy zarówno w stylu nowoczesnym, jak i retro. Możesz rozmieścić je na ścianach altany, albo w najbliższym otoczeniu, co zapewni piękną prezentację konstrukcji już z daleka.

 

Kinkiety ogrodowe do altany

 

Kinkiety ogrodowe są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, na jakie możesz postawić budując oświetlenie altany. Nie zajmują miejsca, a dostarczają dużą ilość światła. Zdecydować możesz się na klosze 4-kątne, klosze 6-kątne, klosze kule, jak i klosze miedziane. Rozmieszczając je równomiernie wewnątrz altany uda się uzyskać bardzo dobry efekt wizualny, a dostęp do światła będzie nieograniczony.

 

Lampy stojące wokół altany

 

Zadbać warto nie tylko o oświetlenie wewnętrzne, ale także zewnętrzne altany. Dobrym rozwiązaniem będą niskie lampy, które mają wysokość od 40 do 170 cm. W zależności od tego, jak dużą konstrukcję udało się stworzyć, możesz dobrać pasujące do niej oświetlenie.

Każda nowoczesna altana powinna zyskać dużą ilość światła, które zapewni jej widoczność także po zmroku. Zadbaj, aby przestrzeń wewnętrzna, jak i zewnętrzna były maksymalnie funkcjonalne. Uznać będzie można wtedy, że altana jest godnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Możesz pozwolić sobie na zastosowanie lamp w różnych stylach, zarówno retro, jak i nowoczesnym, w zależności od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Pamiętaj, aby decydować się wyłącznie na wysokiej jakości lampy, szczególnie w przypadku oświetlenia zewnętrznego. Musi posiadać dobrą klasę szczelności, ze względu na oddziaływanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Odpowiednio zabezpieczone zadziała skutecznie przez długie lata.

 

Oświetlenie altany – zasady, których należy przestrzegać

 

  • Wybieraj wyłącznie lampy charakteryzujące się wysoką szczelnością IP, dedykowane do przestrzeni zewnętrznych.
  • Wybierz lampy, którymi zarządzanie jest proste, a takimi są modele zasilane prądem. Sterowanie oświetleniem umożliwia dostęp do światła wtedy, gdy jest najbardziej potrzebne.
  • Zadbaj zarówno o oświetlenie wewnętrzne, jak i zewnętrzne altany. Pamiętaj, ab ustawić lampy również przy alejce do niej prowadzącej.
  • Zdecyduj się na lampy o zróżnicowanym natężeniu światła. Wytworzysz dzięki temu niesamowity klimat w altanie.

 

>> Przeczytaj również: Lampy żeliwne - kwestie techniczne, które należy wziąć pod uwagę w trakcie montażu

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email