Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Najczęściej popełniane błędy przy wybieraniu oświetlenia ogrodowego

Najczęściej popełniane błędy przy wybieraniu oświetlenia ogrodowego

 

Oświetlenie ogrodowe pełni bardzo ważną rolę w korzystaniu z zewnętrznej przestrzeni po zmroku. Powinno dawać odpowiednią ilość światła i gwarantować stworzenie wyjątkowego klimatu. Na co należy zwrócić uwagę przy jego projektowaniu, aby nie popełnić rażących błędów?

 

Błąd 1: niewystarczająca ilość światła w ogrodzie

Pojedyncze lampy niskie porozrzucane po przestrzeni ogrodowej to zdecydowanie za mało, aby oświetlić nawet najmniejszą działkę. Warto zastosować kilka, różnorodnych źródeł światła, które będą się wzajemnie uzupełniały. Oświetlenie wspomagające, które są np. w stanie zagwarantować kinkiety żeliwne, zapewnia możliwość korzystania z przestrzeni ogrodowej w bardzo wygodny sposób. Na tarasie można będzie biesiadować wraz ze znajomymi oraz rodziną, nawet do późnych godzin nocnych.

 

Błąd 2: niewłaściwa barwa światła

Jest to najczęściej popełniany błąd, jeżeli chodzi o oświetlenie ogrodowe. Warto pomyśleć, czy w ogrodowej przestrzeni chcesz przede wszystkim odprężyć się i odpocząć za sprawą ciepłej barwy światła, czy wymagasz od tego oświetlenia dostarczania energii, które zapewnia zimna barwa światła.

Dobrym pomysłem jest pomieszanie ciepłych barw z zimnymi w różnych strefach ogrodowych. Tam, gdzie oświetlenie ma spełniać przede wszystkim funkcję praktyczną, warto zastosować jaśniejsze, czyli zimne oświetlenia. W strefach typowo przeznaczonych do relaksu można wybrać oświetlenie przytłumione, nostalgiczne czyli ciepłą barwę światła.

 

Błąd 3: niedopasowanie stylu lamp do aranżacji ogrodu

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę dekoracyjną, dlatego nie należy zapominać o aspektach wizualnych przy wyborze konkretnych lamp. Przede wszystkim musisz dobierać je do stylu, w jakim urządzasz ogród. Lampy do przestrzeni nowoczesnych, klasycznych, jak i retro bez większych problemów znajdziesz na prolamp.pl, ponieważ proponowane są lampy żeliwne z kloszami czworokątnymi i sześciokątnymi, a także klosze w kształcie kuli oraz klosze miedziane. Daje to szerokie pole wyboru lamp wpisujących się w klimat ogrodowej przestrzeni.

 

W jakie oświetlenie ogrodowe warto zainwestować?

Jeżeli marzysz o funkcjonalnym, fantastycznie wyposażonym ogrodzie, musisz postawić przede wszystkim na lampy najwyższej jakości, wykonane z bardzo dobrych materiałów. Niezależnie, jak duży ogród posiadasz, dobrze dobrane lampy w optymalnej ilości, umożliwią piękne jego rozświetlenie, pozostawiając dodatkowo przestrzenie tajemnicze, nastrojowe i klimatyczne.

Pamiętajmy, aby oświetlić przede wszystkim najważniejsze strefy w ogrodzie, czyli podjazdy, alejki, jak i teren wokół domu. Najwięcej światła potrzeba w przestrzeniach, gdzie znajduje się taras, grill, altana oraz stół. To tutaj spędza się czas po zmroku, często do późnych godzin nocnych więc nie można być uzależnionym od  naturalnych źródeł światła, takich jak słońce. Warto uwzględnić swoje potrzeby i zrealizować je poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie. Uda się w ten sposób stworzyć praktyczną, dostosowaną do oczekiwań estetyczną przestrzeń ogrodową.

 

>> Przeczytaj również: Jak dbać o oświetlenie ogrodowe?

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email