Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Barwa światła idealna do ogrodu i na ściany budynku

Barwa światła idealna do ogrodu i na ściany budynku

 

Osoby, które chcą w efektowny sposób oświetlić ogród i ściany budynku muszą podjąć decyzję, jaką barwę będą miały zastosowane żarówki. Aby dokonać dobrego wyboru należy wiedzieć, jakie światło w ciekawy sposób wyeksponuje rośliny, a jakie elewację domu. Różnica pomiędzy dostępnymi barwami jest znacząca, dlatego należy zaznajomić się z podstawowymi zasadami.

 

Standardowy podział na barwy światła przedstawia się następująco:

  • barwy zimne – 4600 – 6500 K
  • barwa neutralna – 3300 – 4500 K
  • barwy ciepłe – 2700 – 3200 K

Jaką barwę światła wybrać do oświetlenia elewacji budynku?

W ofercie prolamp.pl znajdziesz kinkiety żeliwne z kloszami o różnych kształtach, które świetnie sprawdzają się do oświetlania elewacji budynku. Musisz jednak zdecydować, jaka barwa światła będzie z nich emitowana. Najlepiej jest dobierać oświetlenie do stylu budynku.

Jeżeli Twój dom został zbudowany w stylu nowoczesnym i ma białą elewację, możesz wybrać barwę zimną lub neutralną. Światło w tych wariantach bardzo dobrze komponuje się z białym tynkiem. Jeżeli zostanie wybrana barwa ciepła, niestety, ale po zmroku zmieni ona wygląd koloru elewacji, co wpłynie niekorzystnie na odbiór całego budynku. Będzie wyglądał jakby pożółkł.

W przypadku domów budowanych w stylu klasycznym z elewacją w odcieniach żółtych lub beżowych, śmiało możesz zdecydować się na ciepłą barwę światła. Budynek będzie ładnie prezentował się zarówno w dzień, jak i w nocy.

Jeżeli masz trudność z wybraniem odpowiedniego oświetlenia pasującego do koloru elewacji, możesz po prostu postawić na barwę neutralną. W zasadzie jest ona w stanie wkomponować się w niemal każdy styl budynku, jak i kolor elewacji.

 

Jaka barwa światła będzie najlepsza do oświetlenia roślin?

Barwę światła do ogrodowej przestrzeni w zasadzie możesz wybrać według własnych upodobań. Nie ma tutaj aż tak wielu zasad, jak w przypadku oświetlania elewacji budynków.

Najczęściej jednak w ogrodowej przestrzeni sprawdza się neutralna barwa światła, ze względu na zdolność do ciekawego rozświetlania przestrzeni niezależnie od tego, czy ogród jest urządzany w stylu nowoczesnym, czy klasycznym.

Miłośnicy barwy ciepłej również nie muszą się martwić, ponieważ spokojnie mogą wprowadzić ją do swojej ogrodowej przestrzeni. Oświetlenie to sprawdza się jednak zazwyczaj wtedy, jeżeli chcesz uzyskać efekt romantycznego ogrodu, z lekkim podświetleniem. Ta barwa gwarantuje przygotowanie klimatycznej przestrzeni, z nieco mniejszą funkcją praktyczną.

 

Dobór konkretnej barwy światła nie tak problematyczny, gdy znasz zasady

Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, aby we właściwy sposób dobrać barwę światła do elewacji oraz przestrzeni ogrodowej. Podejmując w tym zakresie właściwą decyzję możesz cieszyć się z uzyskania cudownych efektów wizualnych. Z przyjemnością wyjdziesz do ogrodu wieczorową porą, pooglądasz elewację budynku. Zachwycisz się tym, jak Twoja działka będzie prezentowała się po zmroku.

Wybierz lampy ogrodowe niskie, lampy do ogrodu średnie oraz latarnie parkowe wysokie znajdujące się w naszej ofercie, dobierz do nich żarówki z odpowiednią barwą światła, a osiągnięcie cudownego efektu aranżacyjnego poprzez światło będzie jak najbardziej możliwe.

 

>> Przeczytaj również: Oświetlenie alejek ogrodowych oraz drzewek ozdobnych w przydomowym ogrodzie

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email