Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Jak zamontować lampy ogrodowe?

Jak zamontować lampy ogrodowe?

 

Oświetlenie sprawia, że ogród prezentuje się w imponujący sposób nie tylko w dzień, ale również w nocy. Gdy jest jasno, lampy dodają uroku jako element małej architektury. Gdy zapada zmrok, podświetlają wybrane, najważniejsze punkty w ogrodzie. Trzeba jednak je we właściwy sposób rozmieścić, jak i zamontować, aby działały sprawnie.

 

Przemyślane oświetlenie ogrodowe

Jeżeli zaplanujesz rozmieszczenie lamp w ogrodzie już na etapie tworzenia elektrycznej instalacji w domu, nie będzie żadnych problemów, aby w dowolnym miejscu umieścić zakupione na prolamp.pl modele. Uda się bezinwazyjnie przekopać teren i w prostu sposób zamontować źródła światła.

Dobry plan to podstawa. Dzięki niemu stworzysz piękne, atrakcyjne oświetlenie w ogrodzie, które będzie uzupełniało elektryczną instalację domową. Oczywiście jest możliwość wprowadzenia lamp także do już istniejącego ogrodu, ale wtedy zalecamy aby zdecydować się na lampy solarne, jeżeli nie masz w planach przearanżowania całej przestrzeni. Nie będzie wtedy konieczności rozkopywania całego trawnika czy rabat kwiatowych.

 

Montaż elektrycznych lamp ogrodowych

Elektryczna instalacja ogrodowa musi być podłączona do sieci domowej i zabezpieczona odpowiednimi wyłącznikami nadmiarowo-prądowymi lub różnicowo-prądowymi. W małych ogrodach nie ma potrzeby tworzenia rozbudowanej instalacji, wystarczy kilka punktów świetlnych, aby uzyskać pożądany efekt. Inaczej sprawa wygląda na dużych działkach, gdzie lampy muszą być mocniejsze, większe, a co za tym idzie napięcie sieciowe musi wynosić nie 12 lub 24 V, a 220 V. Takiego zasilania potrzebują lampy, które znajdziesz w naszej ofercie.

Przewody zasilające powinny być umieszczone w rurkach ochronnych i zakopane w ziemi na głębokości około 0,5-1 m. W trakcie prac ogrodowych kable nie zostaną uszkodzone. Musisz podkreślić, że montaż lamp ogrodowych nie jest skomplikowanym zadaniem, trzeba tylko postępować zgodnie z ogólnymi zasadami. Uda się dzięki temu stworzyć piękną, bezpieczną i trwałą oprawę oświetleniową w ogrodzie.

 

Stojące lampy ogrodowe – jak wygląda ich montaż?

Większość stojących lamp ogrodowych montuje się poprzez przymocowanie ich do podłoża z użyciem kołków rozporowych. Można również przygotować gotową wylewkę, która sprawi, że montaż przebiegnie w bardzo szybkim tempie. Do nabycia są one w wielu rozmiarach, wielkościach oraz kształtach. Posiadają one specjalny otwór na przewód zasilający.

 

Prosty montaż i duży wybór lamp ogrodowych w ofercie prolamp.pl

Lampy z kloszami w kształcie kuli, latarnie parkowe oraz wiele innych atrakcyjnych wizualnie propozycji znajdziesz w ofercie naszego sklepu. Możesz wybierać spośród lamp niskich, średnich i wysokich, a co najważniejsze ich montaż nie przysparza większych problemów. Pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych efektów wizualnych, jak i gwarantuje sprawność na najwyższym poziomie.

Zarówno lampy wysokie, niskie, jak i średnie będą w stanie w piękny sposób oświetlić każdą przestrzeń, co przełoży się na osiągnięcie bardzo dobrych efektów. Wystarczy tylko dokupić do nich instalację elektryczną oraz żarówki o mocy do 100 W z gwintem E27, a całość będzie działała bez zarzutu.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email