Szybkie wyszukiwanie

Wysokość lampy

Rogacze

Ilość punktów świetlnych

Rodzaj klosza

Klosze do lamp ogrodowych - nowoczesne, klasyczne, czy ekscentryczne?

Klosze do lamp ogrodowych - nowoczesne, klasyczne, czy ekscentryczne?

 

Czym się kierować podczas wyboru lamp i latarni żeliwnych do swojego ogrodu? Z pewnością od wielu czynników i ich spełnienia będzie zależał finalny efekt. Jeśli zatem chciałbyś mieć pewność, że rezultaty pozytywnie Cię zaskoczą, a całość będzie współgrać z klimatem panującym w Twoim ogrodzie, zastanów się nad rodzajem kloszy do lamp i poznaj jedne z najbardziej popularnych i uniwersalnych!

 

Klosze w kształcie kuli - uniwersalność kształtu

 

Klosze w kształcie kuli to jedna z opcji, która cieszy się największym uznaniem i popularnością ze względu na uniwersalność, proporcje i subtelność. Do ich produkcji najczęściej stosowane są wysokiej jakości materiały, takie jak tworzywo PMMA. Jeśli chodzi o kolor, jest to przyjemna w odbiorze mleczna barwa - nie razi po oczach, jednocześnie bardzo dobrze oświetla otoczenie i nadaje mu wyjątkowego klimatu. Ten model jest najczęściej wybierany z oferty prolamp.pl, ponieważ kojarzy się z ponadczasową klasyką, która bardzo dobrze współgra zarówno z tradycyjnym ogrodem, jak i jego nowoczesną aranżacją. Kuliste klosze zdobią lampy niskie, średnie i wysokie.

 

Klosze czworokątne i sześciokątne

 

Klosze czworokątne idealnie nadają się do ogrodów, których właściciele cenią sobie symetrię i geometrię. Jednoznacznie kojarzą się z harmonią, spójnością, porządkiem i ładem, którego tak wiele osób potrzebuje w swoim życiu, szczególnie po dniu pełnym wyzwań. Czworokąt bardzo dobrze komponuje się z chodnikami i alejkami z kwadratowej lub prostokątnej kostki brukowej. Idealnie wpisuje się w klimat ogrodów angielskich i francuskich. Jednocześnie taka forma wciąż pozostaje skromnym, ale urokliwym elementem dekoracyjnym. W zależności od potrzeb, tego typu klosze mogą przybierać mleczną barwę lub być wykonane z przezroczystego tworzywa.

Klosze sześciokątne również należą do modeli wprowadzających harmonię, jednak stanowią bardziej ozdobny, nietuzinkowy kształt. Interesującym akcentem, który stanowi ich całości jest żeliwna oprawa malowana proszkowo w ciemnych barwach, która bardzo dobrze kontrastuje z jasnym, wyrazistym światłem lampy. Tego typu klosz kojarzy się przede wszystkim z dziewiętnastowiecznym oświetleniem ulic, dlatego wprowadza romantyczną aurę w miejscu, w którym zostaje umieszczony.

 

Klosze miedziane - alternatywa dla klasyki

 

Klosze miedziane charakteryzuje jasna barwa i stanowią nietuzinkową alternatywę dla modeli w czarnej odsłonie. Kolor ten nadaje oświetleniu szlachetności, którym zachwycają się zarówno miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, jak i pasjonaci antycznej klasyki. Tego typu rozwiązanie bardzo dobrze współgra z otoczeniem ekskluzywnym, w którym istotnym czynnikiem jest zwiększenie prestiżu miejsca i zagwarantowanie mu luksusowego charakteru. Żeliwne klosze są ozdobą, która zachwyca nie tylko przy wieczornym świetle, ale także za dnia. Warto zaznaczyć, że tego typu klosze są malowane proszkowo lub natryskowo i tak samo, jak ich czarne odpowiedniki, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Wybór kloszy do lamp na pewno powinna uzupełnić decyzja, jaka jest barwa światła idealna do ogrodu i na ściany budynku.

 

>> Przeczytaj również: Oświetlenie parkingu zewnętrznego – zasady, których trzeba przestrzegać

  • Dodaj link do:
  • facebook.com
Siedziba firmy
PROLAMP - Lampy żeliwne
marker ul. Pszczyńska 44-240 Żory (woj. śląskie)
+48 502 979 222
email